Peacemaker (1997)

The Peacemaker
Reżyseria: Mimi Leder

Zalążek tej opowieści jest nam dobrze znany. W Europie zostaje uprowadzony transport broni jądrowej. Najlepsi agenci amerykańskiego wywiadu przystępują do akcji. Udaje im się odzyskać niemal wszystkie bomby. Niestety jedna z nich wybucha, a inna zostaje w rękach porywaczy. Do akcji wkracza analityk zza waszyngtońskiego biurka ds. przemytu broni nuklearnej (Nicole Kidman), i oficer wywiadu (George Clooney).
Rozpoczyna się wyścig w poszukiwaniu zaginionej głowicy nuklearnej. Ta z początku bardzo niedobrana para stanie twarzą w twarz z niebezpieczeństwem odpalenia ładunku jądrowego na terenie USA. Celem terrorystów będzie budynek ONZ.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

No,no Clooney prezentuje się i w mundurze i w cywilu wzorowo.Historia fikcyjna,ale kto to wie tak naprawdę.Latają po niebie z tym uzbrojeniem i kto wie co komu spadnie na głowę.Ale film po 11.IX.2001 r.taki troszkę casandryczny.Bo chodzi sobie facet z bombą w plecaku po mieście i chce coś rozwalić.Akcja przewidywalna,niezle efekty specjalne(choć dzisiaj byłoby pewnie bardziej wybuchowo),dość wartka akcja i podczas oglądania się nie ciągnie.

Do hymnu....

nutinka
PedroPT
got3n
andrzej_dzik
jango
korbs
piotr54
matadu
hubke
saralove21