Księżniczka i Żaba (2009)

The Princess and the Frog
Reżyseria: Ron Clements, John Musker

Film opowiada o młodej czarnoskórej dziewczynie, księżniczce Tianie, która żyje wśród śmietanki elegancji francuskiej Nowego Orleanu w czasach narodzin muzyki jazzowej.

Obsada:

Pełna obsada

Wspaniała zabawa w starym, dobrym, disneyowskim stylu. Lubię prostotę i bezpretensjonalność, dlatego pewnie wciąż bawi mnie slapstick. Wspaniały dubbing, szczególnie dobrze spisała się Dominika Kluźniak jako Charlotta. Ubaw po pachy w rytmie jazzowych melodii wygrywanych przez aligatory. ;)

Nihil novi ab Disney, czyli cukierkowo, wtórnie i nieśmiesznie.

Gdyby ten film, ta animacja, zarobiła jakąś fajną sporą sumę, to mielibyśmy powrót animacji klasycznej. Niestety, zarobił mało i nic takiego się nie szykuje. A szkoda, bo to przepiękna bajka, w której Disney świadomie nawiązuje do swoich wcześniejszych produkcji. Aż chce się oglądać. Wielokrotnie też bawiono się z nami w kotka i myszkę, wodzono za nos... to naprawdę dobra bajka. Co prawda w starciu o Oscara z Odlotem nie wygra, ale myślę, że dumnie powinna cieszyć się miejscem drugim.

Dumnie to powinien Oskara odebrać Fantastyczny Pan Lis, moim zdaniem najlepsza animacja jaką nakręcono (choć już się raz kajałem że nie oglądałem ani Wallace & Gromit ani Toy Story).

Nie tak dobrze jak król lew czy mała syrenka, ale też jest super.

Nie dotrwałem nawet do 20min. Wyłączyłem Tv

Może to i jest najbardziej staroszkolna animacja Disneya od lat, ale i tak na każdym kroku widać tu komputer. Nie szkodzi, wygląda ładnie i trochę retro i chyba o to chodziło. Podoba mi się też to, że Amerykanie zdecydowali się opowiedzieć oryginalną historię z tłem z własnego historycznego podwórka zamiast kraść cudze bajki i robić z nich kabaret. Bohaterka-pracoholiczka to może niezupełnie mój typ, podobnie jak książę-bon vivant, ale wszystko nadrabia aligator-trębacz, którego pokochałam od pierwszego wejrzenia. Dużo fajnej muzyki (w końcu Nowy Orlean) i hackerskie zakończenie. Daje radę.

nikanika
angelgirl
Runawayx33
Luthien164
eelishkaaa
Erufi
adisan
Michalwielkiznawca
exxxpresja
alanos