Włóczęga | Rover (2014)

The Rover
Reżyseria: David Michôd

Niedaleka postapokaliptyczna przyszłość. Australijskie bezdroża przemierzają dwa samochody, cały czas znajdując się w takiej samej odległości od siebie. Gdy jeden próbuje zrównać się z drugim, za szybą pojawia się lufa pistoletu, która zmusza do zachowania dystansu. Kierowca pojazdu pozostającego w tyle to Eric (jak zwykle świetny Guy Pearce), małomówny samotnik, zdeterminowany, by odzyskać swój samochód. Dlaczego zależy mu na nim tak bardzo – nie wiadomo. Równie niewyjaśnione pozostają wydarzenia sprzed początku filmowej historii, które zamieniły gościnną Australię w miejsce, gdzie nieznajomych zamiast chlebem i solą wita się karabinem, a kurz zmieszany z krwią znaczy miejsca pobytu postaci... Jedno jest pewne – Eric nie cofnie się przed niczym, żeby złapać złodziei swojego auta, nawet jeśli oznacza to uprowadzenie opóźnionego w rozwoju brata jednego z nich (w tej wymagającej roli Robert Pattinson). Po znakomitym „Królestwie zwierząt” David Michôd znów hipnotyzuje i dławi publikę duszną od gorąca i niepokoju fabułą. Jego najnowszy film miał premierę na tegorocznym festiwalu w Cannes. (BBFF)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Pewnie gdyby był to krótki lub średni metraż wychwalałbym "The Rover" pod niebiosa. Przede wszystkim dlatego, że Michod nakręcił kilka naprawdę dobrych scen, a całość ma bardzo sugestywny klimat, którego "Droga" czy "Piekło" mogą jedynie pozazdrościć. Szkoda, że ostatecznie autor "Królestwa zwierząt" zrobił film o niczym. Warto podkreślić, że dobrze grający Robert Pattinson nie zdarza się codziennie, więc doceńmy to, co dostaliśmy.

Szkoda, że Michod dowodzi swojego wielkiego talentu reżyserskiego na tak banalnych historyjkach. Życzę mu lepszego scenarzysty i naprawdę wielkiego filmu, bo na pewno go na to stać. A Pattison rzeczywiście świetny.

WijElitarnegoKorpusu
psokol
alanos
bartje
AniaVerzhbytska
NarisAtaris
Szklanka1979
Uciekinier
PedroPT
CablePL