Genialny klan (2001)

The Royal Tenenbaums
Reżyseria: Wes Anderson
Scenariusz: ,

Royal Tenenbaum i jego żona Etheline wychowali trójkę dzieci, po czym się rozstali. Chas wcześnie zajął się handlem nieruchomościami, Margot za jedną ze swoich sztuk zdobyła prestiżowe stypendium, Richie był amerykańskim mistrzem juniorów w tenisie. Sukces nie przyniósł im jednak szczęścia i spełnienia. 20 lat później Tenenbaumowie stają w obliczu kryzysu: ojciec, nieoczekiwanie zjawia się w domu Etheline twierdząc, że jest śmiertelnie chory i nie zostało mu wiele czasu. Prosi ją, by zorganizowała rodzinne spotkanie, chce bowiem przed śmiercią pogodzić się z dziećmi. Czy Tenebaumom uda się przezwyciężyć dzielące ich różnice?

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ciężko powiedzieć, by była to komedia. To raczej gorzko-ironiczny moralitecik opowiedziany z niezwykle wysublimowanym, absurdalnym poczuciem humoru. Barwny, ale też odrobinę nużący. Zdecydowanie polecam.

Świetny Gene Hackman jako głowa rodziny próbująca odkupić swe winy z przeszłości. Sympatyczna historia podszyta ironicznym humorem. Poznajcie rodzinę Tenenbaum bo warto.

Jaki klan taki film. Najlepszy Wes Anderson.

Nux
Nux
dobrawrozka
JUMAN
MRZVA
doktorpueblo
RedNeko
Konfucjusz70
verdiana
bartje
NarisAtaris