Sesje (2012)

The Sessions
Reżyseria: Ben Lewin
Scenariusz:

Mark zbliża się do czterdziestki i chce stracić dziewictwo zanim umrze, a ma sparaliżowane niemal całe ciało. Jego powiernikiem i doradcą jest ksiądz, ojciec Brendan, któremu regularnie zwierza się ze swoich pragnień i wątpliwości. Mark opłaca terapeutkę, której specjalnością jest leczenie zahamowań seksualnych w praktyce. To, co wyłoni się po kilku sesjach odmieni ich oboje. Przewrotnie, subtelnie i zabawnie przedstawione przez Johna Hawkesa i Helen Hunt kliniczne ćwiczenie staje się czułą i wdzięczną podróżą od izolacji do bliskości - tej cielesnej, ale i duchowej.
Oparty na autobiografii znanego amerykańskiego poety i dziennikarza Marka O'Briena film to ciepła i czuła opowieść o dojrzewaniu emocjonalnym i potrzebie bliskości. Wybitne kreacje aktorskie doceniło jury na tegorocznym festiwalu Sundance, gdzie film zdobył także Nagrodę Publiczności.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

To jeden z lepszych filmów, jakie widziałam w ostatnich miesiącach. Tak bliski życia, jak tylko może być. Genialnie zagrany. Znakomicie odtworzone realia. Must-see.

Poważny temat poprowadzony z lekkością i humorem dzięki temu ogląda się super.

NarisAtaris
alanos
magdaone
jakilcz
PrzemyslawLes
hutencja
Temptershell
k0g00t
izabellamonika
yo
yo