Klucz do koszmaru (2005)

The Skeleton Key
Reżyseria: Iain Softley

Wśród mrocznych lasów w pobliżu Nowego Orleanu, stoi na odludziu stary dom. Tam właśnie młoda pielęgniarka Caroline (Kate Hudson) rozpoczyna pracę jako opiekunka sparaliżowanego, starszego pana - Bena Devereaux (John Hurt). Jego żona, Violet (Gena Rowlands) nie jest w stanie zajmowac się nim sama.
Ten dom to dziwne miejsce. Stojący wśród zaniedbanego ogrodu, mocno podniszczony budynek wypełnia atmosfera tajemniczości i niejasnego lęku. Mając w ręku klucz do wszystkich zamków w domu, Caroline przypadkiem odkrywa ukryte drzwi, prowadzace do pokoju, pełnego dziwnych przedmiotów.
Zwykły klucz staje się kluczem do koszmaru, a zrodzone z tajemnych praktyk zło wydostaje się na wolność. Racjonalna Caroline nie wierzy, że jakieś złe moce moga mieć nad nią władzę.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Świeżość. Niesamowity i zaskakujący.

Voo Doo, Hoo Doo, Nowy Orlean i straszliwa tajemnica starego domu. Trochę jazzu, trochę upału, echa niewolnictwa. Nasuwa się skojarzenie z Harrym Angelem. Niezły, zaskakujący horror.

Zaskakujące zwroty akcji oraz zaskakujące zakończenie. Jednym słowem trzyma w napięciu. Trochę słaby początek jak na horror.

Nie rozumiem, dlaczego nie powstał Klucz do koszmaru 2...

Posiadłość na bagnach Luizjany, sparaliżowany staruszek, nieprzyjemna baba... Dla młodej pielęgniarki i dla nas powinien to być klucz do koszmaru. Ale nie jest.

patrycja76
bartje
lamijka
asthmar
GARN
Angel979
chaos
MureQ
liz29
angela2700