Uczeń czarnoksiężnika (2010)

The Sorcerer's Apprentice
Reżyseria: Jon Turteltaub

Bohaterem filmu jest czarodziej Balthazar Blake, mistrz współczesnej magii, który mieszka na Manhattanie. Coraz trudniej mu się pracuje, więc postanawia zatrudnić młodego chłopaka, aby pomógł mu strzec miasta przed zagrożeniem płynącym ze strony złego czarnoksiężnika, Maxima Horatha. Ta nietypowa para stanie do walki z mrocznymi siłami chcącymi zniszczyć Ziemię.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Wydmuszka. I w kategorii wydmuszek bardzo dobra, efekciarska, gdzie trzeba, śmieszna, gdzie trzeba, pomysłowa, gdzie trzeba. Plus odpowiednio atrakcyjny wizualnie Balthazar, akurat, żeby było na kim oko zawiesić w trakcie seansu - tajemniczy, dlugowłosy, długopłaszczowy, przeklęty za miłość i z Mocą Tajemną, czegóż chcieć więcej? Żal tylko zupełnie zmarnowanej Bellucci, jej rola jest właściwie epizodyczna,a wydaje się, że sprawnemu scenarzyście nietrudno byłoby rozwinąć postać Veroniki.

Bardzo miłą odmiana dla świata magii Harrego Pottera - ma szanse na dobrą kontynuację. Historia może nie powala, ale pomysł i wykonanie były całkiem niezłe. Warto zwrócić uwagę na świetne efekty specjalne.

Rewelacja. Zwykłem krzywo patrzeć na efekciarskie filmy, ale w poprawnym kontekście jestem jak najbardziej za. Film, traktujący o magii, zrealizowany z niezłym rozmachem. Udany graficznie i dźwiękowo (uwielbiam OneRepublic). Możę zalatuje nieco disneyowskim charakterem i zdaje się być adresowany raczej do młodszej widowni, ale starsi widzowie też mają na co popatrzeć :) . Nie da się na tym filmie nudzić. Jest dobrze wyważony :) .

No, ale, że 10?

No, ale, że 10?
+1

Kopia Percy Jacksona, tyle tylko, że głównym bohaterem filmu jest sympatyczny nerd zamiast imbecyla. I to chyba największa zaleta tego filmu, prócz Alfreda Moliny i naturalnych efektów specjalnych.

Jeden z naprawdę lepiej wykonanych zbiorów efektów magicznych. Nie są plastikowe. Nie ma ich bardzo wiele, ale wystarczająco. Pozostaje lekki niedosyt z dwóch powodów - efektów mogłoby być jeszcze więcej (ale może byłoby zbyt słodko, więc to chyba też na plus), oraz treść nie przytłacza detalami. Jednakże nie jest film całkiem pusty, wiec forma ma się na czym zawiesić.

efekty słabe, film miałki, fabuła beznadziejna.

bardzo zachęcam do podania paru tytułów, w których efekty specjalne przedstawiające magię byłyby lepsze od tych w omawianym filmie. jeśli wśród nich trafi się taki z fabułą, tym lepiej.

chaos
peterpp2200
MureQ
jakilcz
jhsdsdkf
typix
niebieskiptak
maciej_gad
verdiana
PedroPT