Żądło (1973)

The Sting
Reżyseria: George Roy Hill
Scenariusz:

Lata trzydzieste. Robert Redford i Paul Newman wcielają się w role dwóch przestępców-oszustów pragnących pomścić śmierć swego przyjaciela, za którą odpowiedzialny jest potężny i wpływowy gangster (Robert Shaw). Wymyślają sposób - oszustwo wszech czasów - który na stałe wszedł do historii kina. Niezwykle pomysły, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujący finał sprawiają, że "Żądło" w reżyserii George'a Roy'a Hilla, na podstawie scenariusza Davida S. Warda jest niezmiernie, już od lat doskonałą rozrywką dla widzów.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

O tym, jak dwóch małych oszustów wystrychnęło na dudka wielkiego oszusta.
Brawurowa gra Newmana i Redforda.
W tle przecudnej piękności ragtimy Scotta Joplina.
Masz chandrę, wszystko Cię drażni? Obejrzyj Żądło!

Tytuł pochodzi ze slangu i oznacza "przekręt". Fantastyczny pomysł, świetne wykonanie, no i fenomenalne ragtime'y Joplina do kompletu. Urocza, zabawna historia. A przy okazji - klasyka.

Świetna historia ubrana w znakomitą oprawę. Klasyk, który trzeba obejrzeć. Już myślałem, że pomysły się skończyły i widz wszystko wie, a tu niespodzianka :)
Muzyka pasuje jak ulał, aż się chce podskakiwać, cieszyłem się jak dziecko patrząc na te wszystki pomysły :)

Obejrzeć obligatoryjnie!

Lepszy niż przeciętnie film o oszustach. Paul Newman i Robert Redford tworzą spaniały team. Widziałam już raz i mam ochotę na drugi.

Przodek wszystkich filmów typu Va Banque, Ocean Eleven a pośrednio i Mission Impossible. I to przodek, któremu dorównać udało się tylko nielicznym. Wspaniałe role Newmana i Redforda. Nic, tylko oglądać.

Świetna mieszanka. Paul Newman i Robert Redford w świetnych formach.

Może to zabrzmi trochę górnolotnie, ale jeśli ktoś chce pokochać kino od pierwszego wejrzenia, obejrzenie na pierwszy ogień "Żądła" jest niezłym pomysłem - to uroczy film.

Wzór komedii sensacyjno-hazardowej. Świetnie napisany scenariusz i równie brawurowo zagrany. Bezbłędnie oddany klimat lat 30-tych. Legendarna muzyka, która spokojnie może być hymnem całej kinematografii..

duzulek
adi1957
clayman
Ajdaho
RobinHa
nikanika
mztlalka
avrewska
zorro
zann123x