Terminator (1984)

The Terminator
Reżyseria: James Cameron (I)

W roku 2029 Ziemię opanowują gigantyczne super-komputery, dążące do zagłady całego rodzaju ludzkiego. Wysyłają w przeszłość niezniszczalnego cyborga - Terminatora, by zabił Sarę Connor, kobietę, której nienarodzony jeszcze syn ma stać się jedyną nadzieją na przetrwanie ludzkości. Czy Sarah zdoła uchronić się przed grożącym jej niebezpieczeństwem, by ocalić życie swego syna?

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Niskobudżetowa petarda Camerona. No i przełomowa rola Arnolda. Klasyk gatunku.

Klasyka - doceniam przełom w efektach specjalnych i trochę emocji wzbudza, ale dziś już chyba mało ważny.

10 - za polskie tłumaczenie tytułu

Ocena może trochę przesadzona, ale czy na pewno? Klasyczny film SF z nowatorskim podejściem i wirtuozerią godną Camerona.

Kolejna klasyka kina Science Fiction - dzisiaj nie należy spodziewać się głębokiej fabuły i super efektów specjalnych, ale w dniu premiery to było coś! Nawet po tylu latach film może zachwycić prawdziwego konesera.

Um... Zazwyczaj tak nie reaguję, ale tym razem goły Schwarzenegger rozproszył mnie całkowicie. Z tego co się przebiło do świadomości wnoszę, że film jest niezły.

Pierwsza część o Terminatorze.

Jedyny znany mi film, którego druga część była tak wyraźnie lepsza od pierwszej. Niemniej jednak warto zobaczyć jak to się wszystko zaczęło.

Świetny film. Pokazujący walkę człowieka z cyborgiem. W której człowiek góruje nad super inteligentną maszyną. I jak na film s-f przystało niesamowite efekty specjalne.

pomyslowy scenariusz.rezyser i odpowiednie fundusze to polacy tez takie cos by zrobili.role glowna zagralby Pudzianowski

Efekty specjalne wtedy jak ten film powstał to było coś. Montaż, muzyka, zdjęcia wszystko to tworzy zgrabnie złożoną w całość konstrukcję, którą można się zachwycać.

wiadomo, czołówka kina

balzac4
piotrmoskal
TomaszKoczar
mgrzyb
Efunia
duzulek
redo123
PanChmiiel
TymoteuszWinski
Proplasmtgx