Trzej muszkieterowie (2011)

The Three Musketeers
Reżyseria: Paul W.S. Anderson

Trójka sławnych muszkieterów - Atos, Portos i Aramis – zostaje odsunięta w cień za sprawą spisku tajemniczej Milady (Milla Jovovich). Trzy lata później do Paryża przyjeżdża młody chłopak o nazwisku D’Artagnan, gdzie dołącza do słynnych szermierzy. W tym samym czasie przebiegły kardynał Richelieu (Christoph Waltz) planuje spisek w celu zdobycia królewskiej korony. Pomaga mu w tym Milady oraz niegodziwy Buckingham (Orlando Bloom). Jedynie trzech muszkieterów, wraz z nowym i niezwykle utalentowanym kompanem, jest w stanie zapobiec katastrofie i ocalić wiszący na włosku pokój z Anglią.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Porażka totalna. Zmasakrowana historia. Dumas wiruje w grobie niczym w pralce automatycznej. Milla ma ładne kiecki. That's all.

Skrzyżowanie Piratów z Karaibów i Tomb Raidera. Wyszło, co wyszło, ale momentami nawet fajnie zagrane :)

Tak tutaj ludzie, po tym jadą, a to po prostu wesoła opowiastka nastawiona na efekty i akcję. Całkiem ładnie zrealizowana.

Film kostiumowy z efektami prosto z "Hero" i "Kill Billa" - myślałam, że to się nie może udać, a jednak (wbrew wszystkim negatywnym opiniom) się udało! Nie można oczu oderwać!

Bozium ale dla mnie to kiszka totalna! Na drugi raz Ty i mój father idziecie razem!

No toż to jest wydmuszka. Czego się wielkiego po niej spodziewać? Że nam wiernie książkę dzieciństwa odtworzy? Dumas zresztą był stary marketingowy wyga, gdyby żył dzisiaj sam by te latające maszyny wstawił. Ponieważ nie oczekiwałam nic poza rozrywką, a tę dostałam, nawet odpowiednio zakręconą i oryginalną wizualnie (chociaż staniki strasznie spłaszczały paniom biusty), do tego panów w płaszczach i butach, że nic tylko mdleć, do tego przerysowaną estetykę, która sprawiła, że sprawdziłam, cz przypadkiem SONY albo inszy japoński gigant nie maczali palców w produkacji - skoro dostałam to wszystko, to byłam kontenta. Nawet bardzo, bo akurat tę konwencję ni to komiksową, ni to anime, ni to pod-fandomową, którą mi filmiszcze pachniało, w kinie rozrywkowym naprawdę lubię. Bawi mnie, a czegóż więcej chcieć od wydmuszek?

hrabalka
peterpp2200
Ambrotos
MureQ
nutinka
HollyGolightly79
jakilcz
typix
Szamanka
filmmaniak134