Miasto złodziei (2010)

The Town
Reżyseria: Ben Affleck

Doug MacRay (Ben Affleck) kieruje bandą kryminalistów, którzy specjalizują się w napadach na banki. Podczas jednego z napadów na bostoński bank, biorą za zakładniczkę menedżerkę Claire Keesey (Rebecca Hall), którą po ucieczce, szajka puszcza wolno. Od tego czasu kobieta żyje w strachu. Kiedy wychodzi na jaw, że kobieta mieszka w najbliższym sąsiedztwie szajki, Doug nawiązuje z nią kontakt. Nieświadoma faktu, iż to Doug napadł na bank, Claire zakochuje się w nim z wzajemnością. Fakt ten irytyje wspólnika Douga, Jamesa (Jeremy Renner). Gdy na trop bandy trafia bezwzględny agent FBI Adam Frawley (Jon Hamm), Doug postanawia opuścić miasto, aby nie narażać ukochanej.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ciekawa zapowiadająca się historia z dość banalnym zakończeniem. Mimo wszystko jest szansa na to, że odzyskam kiedyś szacunek do Bena Afflecka. Zaskoczenie? Blake Lively - dziewczyna nawet gra!

Może być, aczkolwiek bez szału, o tej tematyce były lepsze filmy. Plus dla Rebeki Hall, której na początku w ogóle nie poznałam ;)

Podczas oglądania "Miasta złodziei" odczułem że jednym z ulubionych filmów Afflecka jest "Gorączka". Jednak Ben nie sprawdza się tu w roli reżysera, jak i aktora. Odegrana przez niego postać jest jakby romantycznym gangsterem, z dużą przewagą tego pierwszego, i z naleciałościami zachowań z nagrodzonego przed kilkoma laty wieloma złotymi malinami "Pearl Harbor". Ostatnie ujęcie w filmie jest kwintesencją kiczu. Jedynym plusem jest rola Jerremyego Rennera.

Rzemiosło na najwyższym poziomie. Affleck okazuje się utalentowanym reżyserem, jeśli utrzyma taki progres przez najbliższe dwa, trzy filmy to może wybić się na czołowego reżysera kina komercyjnego po wykruszeniu się starej gwardii.

Jeden niezły pościg, ale poza tym a to nudne, a to kiczowate, a to naciągane. W dodatku w filmie pokazano wyjątkowo przeze mnie nielubiany, amerykański typ przemiany bohatera: z mięczaka, który wzdraga się przed użyciem broni w bohatera, który rozwala przeciwnika z zimną krwią.

BlonD1E
verdiana
Iceman
duzulek
bartje
lamijka
cvbih
beznazwybez
Fi5heR
Johanan