Fragmenty Tracey | Przypadki Tracey (2007)

The Tracey Fragments
Reżyseria: Bruce McDonald
Scenariusz:

Bruce McDonald w filmie Fragmenty Tracey pokazuje nieskrystalizowane jeszcze myśli i uczucia zagubionej nastolatki Tracey Berkowitz (Ellen Page) w innowacyjnej oprawie wizualnej, na podzielonym ekranie. Tytułowa bohaterka wyrusza z rodzinnego miasteczka do Winnipeg w poszukiwaniu zaginionego brata. Bez środków do życia, włóczy się po ulicach nieznanego miasta i spotyka wyalienowanych, samotnych ludzi. Musi sobie także poradzić ze wspomnieniami o dysfunkcyjnej rodzinie i z wciąż żywymi uczuciami do byłego chłopaka. Na swojej drodze w głąb miasta i własnych uczuć, Tracey dostrzega czasami swego zaginionego brata - a przynajmniej tak jej się wydaje. Niespójne, fragmentaryczne myśli i działania głównej bohaterki są odzwierciedlone w nerwowej, podzielonej lub rozbitej strukturze obrazu. Osiągając momentami styl kinowego kubizmu, McDonald odważnie łączy formę i treść w niepokojącym i nadzwyczajnie przekonującym obrazie zranionej psychiki. (Tom McSorley, ENH)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Niby historia o nastolatce, jakich wiele nakręcono, ale te rozbite na kawałki kadry powodują, że ogląda się z większym zaangażowaniem: "aha, reżyser nie chce mnie epatować naturalizmem rodem z Dogmy, dla odmiany pozwala obejrzeć szare problemy w nadzwyczajny sposób!".

Oryginalna forma realizacji tego filmu, dobrze współgra z jego treściom. Świat obserwowany oczami neurotycznej nastolatki pozbawiony jest porządku, wizje, marzenia, fantazje trudno odróżnić od rzeczywistości. Szoda, że treści tej starcza na troche ponad połowe (i tak krutkiego filmu.

Greyguardian
davestetson33
xenophily
Cujo
emerenc
KatarzynaOrysiak
zlochna
drharvey
anul
jacquelinee89