Spotkanie (2007)

The Visitor
Reżyseria: Thomas McCarthy

Walter Vale jest profesorem ekonomii na jednym z amerykańskich uniwersytetów. Przechodzi jednak kryzys po śmierci żony i traci sens życia. Rozpaczliwie poszukuje jakiegoś hobby, aby oderwać się od codziennego życia, które stało się dla niego rutyną. Na dodatek zostaje wysłany do Nowego Jorku na konferencję, na której ma wygłosić odczyt. Chociaż bardzo nie chce jechać, nie wie nawet, że kiedy przekroczy próg swojego nowojorskiego mieszkania, jego życie zmieni się nie do poznania, za sprawą Tareka i Zainab, pary nieproszonych gości.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Film lepszy, niż się spodziewałam. Opowiada taką smutną wielowątkową historię, a mimo to jest pozytywny i optymistyczny w wymowie. To film o głębokich wewnętrznych zmianach, o przełamywaniu zastałych przyzwyczajeń. Znakomite aktorstwo nawet drugoplanowe. Mam ochotę teraz obejrzeć "Dróżnika”.

Siłą tego filmu jest jego kameralność i wyśmienite dialogi.
Rozmowy między bohaterami są tu bardzo oszczędne w słowa za to pelne treści między nimi.
Akcja filmu toczy się nieśpiesznie, ale nie ma tu żadnych przestojów, nie ma zbędnych scen, czy nużacych wywodów.
Świetne, duże-małe kino. Gorąco polecam.

Piękny, subtelny i wzruszający. Niesamowita kreacja Richarda Jenkinsa, ale (cytując użytkownika roku) reszta też daje rade. Przede wszystkim wciągająca i wiarygodna historia. Polecam

Myślę, że jest spoko.

Dość przewidywalny, ale mimo wszystko bardzo dobry (jak Fish Tank). Fajnie zagrane, kilka fajnych numerów i zabiegów reżyserskich i montażowych. Smaczki, które lubię. No i nie ma co ukrywać... MUZYKA :D Kaczmarek chwilami powiewał lekko a'la Sakamoto :D

Mały zawód. Spodziewałem się więcej po reżyserze świetnego "Dróżnika". Przy lepszych aktorach i bardziej dopracowanym scenariuszu być może ujęłaby mnie ta historia. A tak zapamiętam z tego filmu jedynie beaty djembe, których swoją drogą mogło być zdecydowanie więcej.

To jest dobry film, chociaż jest moment, w którym manifest polityczny niebezpiecznie zaczyna walczyć z bardzo sprawnie prowadzoną fabułą.

AniaVerzhbytska
alanos
got3n
MureQ
jakilcz
dcd
dcd
VacoVolare
alwi
karaluh
lapsus