your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Szpieg (2011)

Tytuł oryginalny: Tinker, Tailor, Soldier, Spy

Reżyseria: Tomas Alfredson

"Szpieg" to "doskonały" (The Spectator), "olśniewający" (The Wall Street Journal), "dwugodzinny orgazm" (Filmweb). To znakomita ekranizacja bestsellerowego thrillera szpiegowskiego Johna le Carré w oscarowej obsadzie. Po raz pierwszy brytyjski wywiad zdradza tak wiele tajemnic, z pracy swoich najlepszych agentów. Przygody Jamesa Bonda przy tym filmie to opowieści dla grzecznych dziewczynek. George Smiley – agent mający dostęp do najpilniej strzeżonych tajemnic wywiadu, tocząc walkę z czasem rozpocznie śledztwo, które ujawni największy skandal w historii MI6. (opis dystrybutora)

Obsada:

karolzet karolzet napisał o Szpieg

Pięknie zrobiony film z wyśmienitym aktorstwem. Nikt nie biega, nie strzela, akcja filmu rozgrywa się w dialogach i międzyludzkich relacjach. Perła w dzisiejszym świecie kina efekciarskiego. Film do którego będę wiele razy wracał.

9 gwiazdki

LKrzysiek LKrzysiek napisał(a) o Szpieg

Świetne szpiegowskie kino, bez efektów specjalnych za to z gęstym klimatem. Gary Oldman pokazuje, że stać go jeszcze na niesamowite kreacje. A kto jest szpiegiem? Bardzo zaskakujący film

9 gwiazdki

aherok aherok napisał o Szpieg

Z niewiadomego powodu zgubiłem się gdzieś w trakcie i jakoś nie mogłem odnaleźć tych powodów to zachwytu, co inni. Może za drugim razem byłoby inaczej. A może po prostu takie filmy nie są dla mnie.

dnot dnot napisał(a) o Szpieg

oby wiecej takiego kina w kinie

8 gwiazdki

exellos exellos napisał o Szpieg

Za intrygą nie jestem w stanie nadążyć. Może dlatego wciągam się jeszcze bardziej...

8 gwiazdki

milof milof napisał o Szpieg

z czasem ma potencjał na 9

8 gwiazdki

Semprini0 Semprini0 napisał(a) o Szpieg

Film jest po prostu nudy. Zbyt dużo wątków, bohaterów. Jest przedobrzony. Fabuła zupełnie nie wciąga. Spać zechciało mi się po kilkunastu minutach. Do końca jednak dawałam szansę temu filmowi. Nic z tego. Zawiódł.

3 gwiazdki

bolo bolo napisał o Szpieg

Wspaniała muzyka od pierwszych minut do finałowego "La Mer".

8 gwiazdki

steelman steelman napisał(a) o Szpieg

Nic dodać nic ująć. Jeśli wytrzyma próbę czasu to będzie 10. Więcej napisać nie mogę bo popsuję. PS. Bardzo gejowski.

9 gwiazdki

michuk michuk napisał o Tinker, Tailor, Soldier, Spy

The movie feels like it's been on shelves for 40 years. It could be Polanski's next after shooting Chinatown. It's a shame the plot did not interest me too much. Observing the mechanisms behing the Circus was more exciting that finding out who the mole was. Still a remarkable achievement - a movie reminding us how good mainstream cinema was a few decades ago.

7 gwiazdki

michuk michuk napisał o Szpieg

Ten film jest jak wyrwany z czasu. Polański mógłby go nakręcić po Chinatown. Warto obejrzeć dla samego szpiegowskiego klimatu lat 70-tych. Sama intryga mogłaby bardziej wciągać. Ciekawsze od rozwiązania zagadki "kreta" było obserwowanie mechanizmów funkcjonowania "Cyrku".

7 gwiazdki

Dramatiker Dramatiker napisał(a) o Szpieg

6, czyli prawie dobry. Myślałem, że nie rozumiejąc pewnych wątków wyszedłem na idiotę, ale widzę, że umysł doktora również nie był tak lotny żeby wszystko ogarnąć. Film przede wszystkim przekombinowany, przeciągnięty, nudnawy przez pierwsze 70 minut. Oczywiście świetne, znakomite wysmakowane zdjęcia, ale przecież nie o to chodzi w filmie żeby był ładny. Bardzo podobał mi się Mark Strong. Pewnie wiele osób się oburzy, ale film mnie po prostu nudził sporymi momentami. Udało mi się trafić na dworcu [...] Przeczytaj całość

6 gwiazdki

MichaOssowski MichaOssowski napisał o Szpieg

Dobry film, dałbym mu 7,5/10 gdyby była taka skala. Może niezbyt porywający i lekko rozwleczony, ale nie nudziłem się ani chwili. Miał za to jeden poważny mankament - muzykę. Szczególnie to, co działo się na początku było strasznie nijakie i dezorientujące. Szybkie przebiegi, melodyjki latino i etno perkusja. Sama w sobie, była ta muzyka całkiem przyzwoita, ale do tego obrazu nie pasowała mi za cholerę, to nie film o Bondzie! Potem na szczęście się uspokoiło. Dałbym osiem, gdyby całości towarzyszyła [...] Przeczytaj całość

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Szpieg

Ja to w ogóle nie wiem, o co w tym filmie chodzi. Kto tu wygrał, a kto przegrał? Kim jest jedna z najbardziej demonicznych, spośród nigdy nie pokazanych na ekranie filmowym, postaci, czyli Karla? A kim jest tak naprawdę druga z postaci, której twarzy nigdy w tym filmie nie widzimy? Zresztą, nawet jak nie ma tu drugiego dna, to pal licho. Jest świetny nastrój, świetna historia, świetne zdjęcia, świetne aktorstwo i niepokój, który wciąż mnie trzyma. Bardzo dobry film.

8 gwiazdki

Łukasz Tyrała Łukasz Tyrała napisał o Szpieg

Wdziałem dwa razy. Za drugim razem łatwo zauważyć, że żadne ujęcie nie jest przypadkowe. „Szpieg” ucierpiał przez sposób jego promocji, bo na pewno nie jest to ani kryminał ani thriller szpiegowski. Tak naprawdę nie ważne jest nawet kto okazuje się kretem – nie o to w tym filmie chodzi. Oldman genialny. Chłop potrafi nawet zagrać nerwem drgającym na twarzy, która przez poprzednią godzinę wydawała się z kamienia.

9 gwiazdki

Esme Esme napisała o Szpieg

Dlaczego, do diabła, Polański nie ekranizuje takich fabuł, tylko jakieś "Autory widma"? Bardzo stylowy, bardzo dobrze zagrany (pozdrowienia dla "Sherlocka" Cumberbatcha, będą z niego ludzie), z kawałem porządnego scenariusza. Tylko zakończenie obrzydliwe.

8 gwiazdki

TylerDurden TylerDurden napisał o Tinker, Tailor, Soldier, Spy

Jarałem się tym filmem od ponad miesiąca, od obejrzenia kapitalnego trailera. Rozczarowania nie było. Majstersztyk pod względem klimatu, gry aktorskiej, kompozycji obrazu, montażu, no i fabuły rzecz jasna. Film szpiegowski zrobiony w starym stylu, prowadzony niespiesznie, bez efekciarstwa(o ile za takie nie potraktujemy fantastycznych kadrów, mieli z czego wybierać przy montażu trailerów), z odpowiednią dawką brutalności(stonowanej, ale mającej swoje mocne momenty). Jak na razie, mój film roku.

9 gwiazdki