To ja, złodziej (2000)

To ja, zlodziej
Reżyseria: Jacek Bromski

Para głównych bohaterów - dorastających chłopców - w złodziejskim fachu poszukuje sposobu na życie. Jajo i Szczurek pochodzą z tzw. marginesu. Rodzice tego pierwszego to nałogowi alkoholicy, matka drugiego jest prostytutką. Jajo marzy o karierze „profesjonalnego” złodzieja samochodów. Aby udowodnić, że to potrafi podprowadza najnowszy model Jaguara, na który polują ludzie Maxa - największego mafiosa w mieście.

Obsada:

Pełna obsada

Obraz przedstawia realia dwóch chłopców z rodzin patologicznych i ich wchłonięcie przez światek złodziei samochodowych, a jednocześnie emocjonalność tych chłopców i ich relacje z ludźmi. Można było wejść głębiej w ten temat, tylko nie wiem, czy wtedy nie byłby to kaliber zbyt ciężki dla ogółu.

dobra gra Janka Urbańskiego jak na dzieciaka zagrał zawodowo, no mogę rzec iż ten złodziej skradł mi serce ;) ale do rzeczy - film naprawdę bardzo dobry, nie skomplikowany, fabuła prosta, a mimo to Bromski zaczarował film w taki sposób, że chce się to oglądać :)

Rewelacyjny Gajos i Feldman, w tle muzyka Dżemu i Nosowskiej, polecam.

Film dla nikogo. Dla dorosłych? Miejscami rażąco infantylny, do dzieci też chyba nie skierowany? Oczywiście gra niektórych aktorów ratuje trochę sytuację, ale i tak uważam ten film za nieudane dziwadło.

asthmar
duzulek
Nietutejszy
dvdmaniak
beznazwybez
liongotie
liz29
jakilcz
PrzemyslawLes
Dyzio