Wszystko czego zapragniesz (2010)

Todo lo que tú quieras
Reżyseria: Achero Mañas
Scenariusz:

Państwo Velasco - Leo, Alicja i ich czteroletnia córeczka, Dafne, wiodą spokojne życie w Madrycie. W czasie Świąt Bożego Narodzenia kobieta niespodziewanie umiera na atak epilepsji. Leo, zatwardziały konserwatysta i homofob, stara się opiekować dziewczynką najlepiej jak potrafi . Tymczasem Dafne ciężko przeżywa śmierć matki i ojciec obawia się, że straci z nią kontakt. Szczęście córki staje się dla Leo tak ważne, że będzie musiał wyrzec się samego siebie; rozpocząć walkę z własnymi uprzedzeniami.

WSZYSTKO CZEGO ZAPRAGNIESZ podejmuje uniwersalny temat rodzicielskiej miłości oraz granic poświęcenia dla własnych dzieci. Reżyser zastanawia się nad zmianami, jakie zachodzą w nowoczesnych rodzinach - tradycyjny model, na którym opierało się życie państwa Velasco, kończy się wraz ze śmiercią Alicji. Film pokazuje ogromny wysiłek jaki podejmuje mężczyzna, aby stawić czoła tym zmianom. Achero Mañas zrealizował wcześniej ujmujący obraz Listopad, znany polskiej publiczności z wcześniejszych edycji Tygodnia Kina Hiszpańskiego (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Piękny, wzruszający film, który rozłożył mnie na łopatki w kinie po prostu. Wstydzę się ocenić wyżej, ale chyba się należy :)

"Todo lo que tu quieras" = Wszystko co kochasz --> hiszpańska odpowiedź na WCK? ;)

Szklanka1979
nadziejka
KatarzynaOrysiak
michuk