Transsiberian (2008)

Reżyseria: Brad Anderson

Roy i Jessie - młode amerykańskie małżeństwo - zdecydowali się na powrót z Chin do Rosji słynną transsyberyjską koleją. Na trasie z Pekinu do Moskwy poznają inną parę - Abby i jej chłopaka Carlosa, z którymi szybko zaprzyjaźniają się i razem spędzają czas podczas długiej podróży. Wkrótce jednak Abby i Carlos okazują się być zupełnie kimś innym niż ludźmi, za których podawali się na początku...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ależ ten film mnie zaskoczył! Spodziewałem się jakiegoś sztampowego dramatu, a tu z każdą minutą sytuacja coraz bardziej się gmatwała. Fajne zdjęcia, niezła gra aktorska, no i świetny scenariusz.

Niesamowity klimat dusznego pociągu, syberyjskiej bezkresnej dziczy, ale też strachu. Świetnie zagrany film z dobrymi zdjęciami.

Nie odczułem tego klimatu, a fabuła wydała mi się naiwna.Dla mnie to jeden ze słabszych filmów tegorocznego tygodnia filmów hiszpańskich i dziwi mnie nominacja do nagrody Saturna w kategorii najlepszego filmu zagranicznego (ale gust amerykańskiej publiczności może być inny od mojego). Niemniej doceniam dobrą grę aktorską i dobre zdjęcia.

bartje
param
Szklanka1979
MureQ
moraw
jhsdsdkf
Ambrotos
jango
JURCZ91
korbs