Transylwania (2006)

Transylvania
Reżyseria: Tony Gatlif
Scenariusz:

Dwie przyjaciółki, Zingarina i Marie przybywają do Transylwanii w poszukiwaniu Milana, miłości tej pierwszej. Zingarina nosi w sobie jego dziecko. Kiedy jednak Milan odrzuca jej miłość, postanawia wrócić do domu i o wszystkim zapomnieć. W czasie podróży zmienia jednak zdanie i postanawia zostawić przyjaciółkę i uciec z napotkanym po drodze handlarzem, Tchangalo. W trakcie podróży zaczynają się między nimi tworzyć szczególne więzi.

Obsada:

Pełna obsada

Jeden z tych filmów, w których tak naprawdę nie wiem co mi się podobało, chyba po prostu bliżej nieokreślony "klimat". Film sympatyczny, do jednorazowego obejrzenia, szczególnie jak jest się fanem Rumunii i beztroskiego stylu życia.

Kino drogi, opowieść o miłości, a przede wszystkim barwna i przepełniona muzyką opowieść o kulturze mieszkańców Transylwanii i Cyganów, którzy nie mieszkają nigdzie / mieszkają wszędzie. Dodatkowym smaczkiem jest scena wypędzania przez popa diabła z głównej bohaterki, którą gra Asia Argento… czyli córka głównego specjalisty od diabelskiego kina Dario Argento.

jakubkonrad
dag
dag
psubrat
agnieszkakonik
emerenc
agiwle
Afonia
nevamarja
jozeflorski
olgatu