Trick (2010)

Reżyseria: Jan Hryniak

Trick to filmowa opowieść o ucieczce z więzienia dwóch inteligentów odsiadujących wysokie wyroki, Marka Kowalewskiego – utalentowanego fałszerza studolarówek oraz jego starszego współtowarzysza z celi „profesora” Witka. Przypadkowo zamieszani w rządowe działania przestępcy postanawiają zagrać va banque. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Chaotyczne, bezsensowne i typowo stworzone po to, by się podlizać Amerykanom. Kolejny dowód na amerykanizację Polski (brak tłumacza, nie wszyscy znają angielski!). Łatwo można się zgubić w fabule. Przynajmniej muzyka ciekawa.

Polscy reżyserzy potrafią zaskakiwać. Jak już się człowiek pozytywnie nastroi na odbiór rodzimego kina, to potem znowu trafia mu się taki klops, po którym wychodzi się z kina przeklinając rodzimą produkcję. Co za gniot koszmarny, porównania z Machulskim wstydziłabym się robić na miejscu niektórych krytyków. Rzeź straszliwa scenariusza, zmarnowany potencjał aktorski, taka obsada!, jakieś bezsensowne ujęcia, zero dramaturgii, kiepskie dialogi, całość ciężkostrawna. Nie idźcie na to...

Niestety recenzenci nie do końca sami wpadli na porównania z Machulskim, jest to dość mocno sugerowane. Ja wymiękłem na zwiastunie jak puścili muzykę z "Vabanque"

Nie wyszedłem z kina zachwycony, ale uważam film za solidny. Nie wbił mnie w fotel, ale też ani przez chwilę się nie nudziłem.

Polacy zadjabła nie umieją robić sensacji. Ale co poradzę na to, że lubię polskie kino, nawet niedobre? ;>
Akcent Adamczyka – bezcenny!

Twórcy starali się zmieścić ogromną ilość wątków w jednym filmie, ale niestety niezupełnie im to wyszło.
Może warto byłoby skupić się na jednym, dwóch konkretnych, ale od początku do końca?

Całkiem solidny film, ale bez błysku. Trochę za dużo wątków i słaba jakość dźwięku. Z drugiej strony fajna muzyka. Kompromitacji na pewno nie ma.

stivo
MureQ
VacoVolare
PrzemyslawLes
skrzetuski1970
Rovdyr
nutinka
paulinakapuscinska7
Mathie
verdiana