Jaja w tropikach (2008)

Tropic Thunder
Reżyseria: Ben Stiller

Film opowiada o problemach aktorów podczas kręcenia wysokobudżetowego filmu wojennego. Okazuje się, że na wyspie, na której się szkolą wybucha prawdziwa rebelia, a aktorzy są zmuszeni podjąć prawdziwą walkę...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Komedioeksperyment.
Ben Stiller był jakiś nachalny w tym filmie za to Robert Downey Jr. dał radę.

Film do którego nie można podchodzić na poważnie. Próbowałem dwa razy. Za pierwszym -- odrzuciły mnie już pierwsze sceny. Za drugim -- zaskoczyło.
Pośmiałem się, wzruszyłem. Fajny film na lekki wieczór. Bez wygórowanych oczekiwań, ale jeden z lepszych ostatnimi czasy.

popis Jack'a Black'a! To jedna z tych głupawych komedi, ale całkiem fajna.

jedna z lepszych komedii!!! takiego nabijania się z Hollywood dawno nie widziałem no i do tego zachwycający Downey jr!!! super wyłapał wszelkie stereotypy o murzynach mistrzostwo świata

Flupy z dupy i tyle w temacie!

Jak na parodię, to na wysokim ona poziomie jest! Wiele zabawnych obserwacji, wysmakowane wyśmiewanie Hollywoodu. Popisowy Tom Cruise. Polecam, dobra rozrywka.

Dawno się tak dobrze nie bawiłem. Nawet jeżeli komuś taki absurdalno-pastiszowy humor nie podchodzi, to musi uznać klasę aktorów. Robert Downey jr jest oczywiście genialny, ale dla mnie "odkryciem" jest Tom Cruise - szacunek! :)

haha, dla mnie Tom Cruise byl tez bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Ten film byl zaskakujaco dobry, zgadzam sie. Poza tym w dobie poprawnosci politycznej potrzebujey czasem krzywego zwierciadla

Niezła parodia, udany pastisz, sporo zabawy.
Stiller uniknął bzdetów ala Naga broń i zrobił coś całkiem świeżego.
Duża część dowcipu to satyra na holiłud, ale satyra nienachalna i wymagająca od widza odrobiny spostrzegawczości.
Polecam szczególnie tym którzy obawiają się, być może zmyleni tytułem, że to kolejna parodia pokroju "jaj" z Nielsenem czy tworów Mela Brooksa. Nic z tych rzeczy. Naprawdę.

@ polski tytuł - polecam wypowiedź dystrybutora na temat krytykowania "jaj" koło "tropików", można się uśmiechnąć.

Obsada robi ten film, zwłaszcza Downey Jr. jako hardkorowy aktor Metody i Tom Cruise w trybie "bez hamulców". Jest oczywiście też cała paleta prztyczków w holywoodzki system produkcji filmowej. Bez tych rzeczy byłaby to przyciężka komedia w stylu "ryba wyjęta z wody". A tak - ideał na piąteczek.

Ontologyucu
Obloviate
Ajdaho
Guma
lamijka
Esme
chaos
bartje
krzysztofek1003
beznazwybez