your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Troja (2004)

Tytuł oryginalny: Troy

Reżyseria: Wolfgang Petersen

Adaptacja "Iliady" Homera z dodatkowymi wątkami zaczerpniętymi z "Odysei" oraz "Eneidy" Wergiliusza. Kiedy książę Parys porywa piękną Helenę, królową Sparty, Grecy zaczynają trwajace dekadę oblężenie Troi. W wojnie tej najbardziej wsławił się Achilles, Hektor i Agamemnon.

Obsada:

Voliber Voliber napisał(a) o Troja

wow świetny film!

panteraux panteraux napisał(a) o Troja

bezkonkurencyjny w swojej kategorii

Jusafan Jusafan napisał(a) o Troja

Świetny film.

Binass Binass napisał(a) o Troja (9)

wspaniały film :)

9 gwiazdki

Dragaras Dragaras napisał(a) o Troja (8)

Bardzo przyjemnie mi się to oglądało nie powiem:)

8 gwiazdki

kika kika napisał(a) o Troja

No nie. Ja się zmęczyłam. Piękny Brad nie nie przekonał mnie, że był Achillesem. Ja nie poległam tam pod tymi murami Troji, trochę szkoda bo film zrobiony z wielkim rozmachem i może już po twórcy mogliby nakręcić go na nowo?Czy lepiej? Może bardziej ciekawie.

5 gwiazdki

atlasdymu atlasdymu napisał(a) o Troja

Pewnych rzeczy się klasyce nie robi. Nie pali się nią w kominku. Nie używa jako podpórki pod chwiejące krzesło. Nie rzuca w irytującego komiwojażera. Nie przerabia bez ładu, składu i pomysłu na nudny film z aktorstwem drewnianym jak koń trojański. Nie wydaje w tanich seriach omawiających lektury z podpowiedzią po każdej kwestii i okropnymi ilustracja... Wróć, ostatnie dwa zdania trzeba cofnąć.

4 gwiazdki

martaaa martaaa napisał(a) o Troja

Były efekty (ale w dzisiejszych czasach...) i przystojny Pitt. Więc 4. I jak pomyślę, że gatunek 'gladiatorowaty' ... Ubawiła mnie jedna scena: pojedyncze cięcie Achillesa w walce 1 na 1 , ale nie polecam

4 gwiazdki

boggy boggy napisał(a) o Troja

grecka tragedia - z naciskiem na słowo tragedia... miernota w każdym calu, produkcje z Hallmark biją na głowę tego gniota ogląda się to jak film klasy B a po pierwszej połowie swoją śmiesznością bawi już każda scena

3 gwiazdki

Mekk Mekk napisał(a) o Troja

Wizualnie świetny, bardzo udane sceny walki i mikro i makro. Reszta.... Jest jakaś reszta?

7 gwiazdki

x173o x173o napisał(a) o Troja

to lepsz fil niż 300

5 gwiazdki

Stain Stain napisał(a) o Troy

Brad "I'm So Pretty" Pitt as Achilles? BWHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA. A movie that brings new meaning to the term "EPIC FAIL".

4 gwiazdki

passos passos napisał(a) o Troja

Cudownie przereklamowany film, który ratują piękne zdjęcia. No i Homer na pewno nie podpisałby się jako autor scenariusza do tego filmu.

4 gwiazdki

ispn ispn napisał(a) o Troy

The theatrical version had plenty of shortcomings but the extended DVD release put the film back together. It may not be everyone, but I have weakness for this epic. The battle scenes are excellent, the acting nothing great but enough to carry the story. The landscapes and visual scope are enormous. Post Lord of the Rings all the studios were trying the epic formula and throwing CGI people on the screen. Troy may not have gotten a lot of love at the time but I feel it was overlooked.

7 gwiazdki

queerdelys queerdelys napisał(a) o Troja

O boże. Jest w tym filmie taka scena, która podsumowuje ogół- Achilles przychodzi pod bramy, aby wezwać Hektora do walki. Powinna trzymać w napięciu, budzić wzruszenie, wywoływać strach, cokolwiek, a po prostu bawi. No właśnie, mnie ten film po prostu bawił

5 gwiazdki

umbrin umbrin napisał(a) o Troja

Dobrze się ogląda, ale zabrakło finezji i trochę wieje nudą.

6 gwiazdki

Spunkie Spunkie napisał(a) o Troy

Mortal Kombat adaptation with some generic historical background. Between the fights I noticed some people talking about something, but I didn't get what exactly it is.

4 gwiazdki

markgo markgo napisał(a) o Troja

Holywood udało się nawet nie zepsuć za bardzo Homera, za co należą się szczere gratulacje.

7 gwiazdki

bober bober napisał(a) o Troja

Nuda, dłużyzny, flaki z olejem...

4 gwiazdki

pozor pozor napisał(a) o Troja

Marna produkcja ze świetną obsadą.

4 gwiazdki

pokaż więcej