Trzeci (2004)

Reżyseria: Jan Hryniak
Scenariusz:

Paweł i Ewa są typowymi przedstawicielami tej części młodego pokolenia, która bez kompleksów realizuje swoje ambicje: on /Jacek Poniedziałek/ jest oddany bez reszty swojej pracy, pragmatyczny i ciągle żądny sukcesu; ona /Magdalena Cielecka/, kobieta atrakcyjna, inteligentna, jest zmęczona rolą partnerki życiowej "człowieka sukcesu". Poznajemy ich, gdy spędzają na jachcie wymarzone wakacje, które miały być szansą na ponowne zbliżenie. Wtedy w ich życiu pojawia się dojrzały mężczyzna /Marek Kondrat/. Bogactwo jego doświadczeń przeważa nad cynizmem i rozgoryczeniem. Jego obecność skłania Pawła i Ewę do zastanowienia się nad swoim związkiem. Nieznajomy nosi też własną tajemnicę, której odsłonięcie stanowi zaskakujące zakończenie filmu i nadaje tej historii nowy wymiar...

Obsada:

Pełna obsada

Pomysł ciekawy, scenariusz niezbyt lotny, ale dobrze zagrane. Kondrat mnie zadziwił, trudno od niego oderwać oczy - połączył naturalny luz z celową ekscentrycznością, na nim stoi ten film chyba.

Estetyka teatru telewizji. Pierwsze wrażenia nieciekawe (czy to jakiś nowy polski serial?), ale po kilku minutach okazuje się, że dialogi i konflikt psychologiczny ratują całą zabawę. Jeśli ktoś lubi teatry telewizji, to ten jest nie najgorszy.

Najważniejsze, to dobrze zacząć. Reszta układa się sama.

Nietutejszy
bartje
jakilcz
falconepl
jacobpajev
kazimierzkawulok
lunatico
Greyguardian
Dziewucha
ScuMmy