your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Pod wulkanem (1984)

Tytuł oryginalny: Under the Volcano

Reżyseria: John Huston

Realizacja filmu była wyrazem fascynacji reżysera kulturą i obyczajowością Meksyku - kraju, w którym mieszkał od 1974 r. Film zdominowały wyraźnie dwie - wzajemnie uzupełniające się warstwy: psychologiczna i obyczajowa. Dramat alkoholika - byłego konsula angielskiego w Meksyku - człowieka, który po latach wypełnionych pracą i sukcesami traci sens i wiarę we wszelkie poczynania, rozgrywa się w egzotycznej, niepokojącej atmosferze obchodów Święta Zmarłych. Jest to film o wielkiej sile wyrazu, a jego ogromnym atutem są znakomite kreacje odtwórców głównych ról - zwłaszcza wspaniałego Alberta Finneya. (Filmoteka Narodowa)

Obsada:

Skyscore Skyscore ocenił(a) Pod wulkanem

9 gwiazdki

FitFortDanga FitFortDanga napisał(a) o Under the Volcano

Within two minutes, I knew I wasn't going to like this movie, but I stuck with it anyway. Even when drunk acting is done right, and Albert Finney does it pretty well, I just don't care for it. I don't care about alcoholics, and I especially don't care about alcoholics who drop clever little philosophical bon mots in between gulps. Having said that, it's hard to find anything wrong with this movie. A couple of scenes are even lyrical. But this just isn't my bag.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Pod wulkanem

Przygnębiająca opowieść o tym, że nie zawsze można zacząć od nowa. Świetnie zagrana.

7 gwiazdki

lapsus lapsus napisał(a) o Pod wulkanem

Meksykański taniec śmierci wykonywany przez zdesperowanego alkoholika na gruzach rozpadającego się świata przed drugą wojną światową. Przejmującą wizję Houstona odbieram jako zapowiedź odchodzenia epoki kina wielkiej epickiej refleksji.

9 gwiazdki

Stain Stain napisał(a) o Under the Volcano

Heavy stuff, but then I like that kind of thing. Excellent performance from Finney as usual

9 gwiazdki

verdiana verdiana napisała o Pod wulkanem

Najpierw przeczytałam książkę (z trudem), potem obejrzałam film – to jeden z tych rzadkich przypadków, kiedy film zdaje się lepszy od książki. Genialna rola Finneya. I nie gorsza Bisset – czy ze strony Yvonne to aż miłość, czy może tylko miłosierdzie? Świetna scena w barze, kiedy przyjeżdża Yvonne.

7 gwiazdki