Tożsamość (2011)

Unknown
Reżyseria: Jaume Collet-Serra

Pewien człowiek budzi się ze śpiączki w Berlinie i odkrywa, że jego tożsamość została przejęta przez kogoś innego. Nikt, nawet własna żona, mu nie wierzy. Z pomocą młodej kobiety usiłuje dowieść, kim naprawdę jest.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Przyzwoity (choć niepozbawiony potknięć, zwłaszcza dla osób, które otarły się o środowisko naukowe) film sensacyjny. Prawie zaskakujący :). Niezłe sceny akcji, chociaż czasem za długo trwają chaotyczne ujęcia albo trochę przesadzono z efektami specjalnymi.

Bardzo porządnie zrealizowany film. Przywodzi w pamięci filmy z lat 80-90 w podobnym klimacie.

Dobre kino. Na tle ostatnich produkcji sensacyjno-udziwnionych ten film prezentuje sie calkiem przyzwoicie. Berlin pokazali odpychajaco, ale chyba taki zamysl, pieknie mialo nie byc.

Jak dla mnie - dobre kino sensacyjne. Troche mi Berlin obrzydzili.

Akcja „Unknown” rozwija się zbyt wolno. Film rozkręca się dopiero po godzinie, do tego czasu jest nużący. Kiedy wreszcie zaczynają się „szybcy i wściekli”, mamy do czynienia z typowym kinem akcji i typowym poziomem tego typu produkcji. Spece od efektów operują prostymi, ale skutecznymi trickami budującymi napięcie, zdjęcia są dynamiczne, a muzyka głośna i złowieszcza. Mały plusik za to, że wbrew moim obawom twórcy zachowali swoisty margines prawdopodobieństwa, jeśli chodzi o umiejętności bojowe głównego bohatera. Tych, którzy napalili się na wątek amnezji, uprzedzam, że „Fight Club” to to nie jest. „El Maquinista” też nie. Aczkolwiek jeden młodociany stwierdził po projekcji, że film jest zajebisty.

Zgodzę się, że film przypomina podobne produkcje z lat 80-90. Nawet za bardzo - szczególnie Frantic, z którego zaczerpniętych jest bardzo dużo scen. Jak dla mnie za dużo, a film według mnie bardzo średni.

duzulek
jayb85
bartje
aneczka840
GARN
stivo
MureQ
elfijka
JUMAN
angela2700