your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

V jak Vendetta (2005)

Tytuł oryginalny: V for Vendetta

Reżyseria: James McTeigue

Historia łagodnej, młodej kobiety o imieniu Evey (Natalie Portman), którą ze śmiertelnie niebezpiecznej opresji ratuje zamaskowany śmiałek (Hugo Weaving) znany jako "V". Wyjątkowo charyzmatyczny i potwornie sprawny w sztuce walki i podstępu, V wznieca rewolucję. Po dwóch perfekcyjnie zaplanowanych wybuchach, przejmuje kontrolowane przez rząd częstotliwości radiowe, nakłaniając rodaków do buntu przeciw tyranii i uciskowi. Evey odkrywając prawdę o tajemniczym pochodzeniu V, odkrywa prawdę o sobie, a w kulminacyjnym momencie spisku, który ma na celu przywrócenie wolności i sprawiedliwości w społeczeństwie przesiąkniętym okrucieństwem i korupcją, staje się jego nieoczekiwanym sprzymierzeńcem.

Obsada:

Darek Opaska Darek Opaska napisał(a) o V jak Vendetta

Każdy dający filmowi za wysokie oceny, powinien przeczytać komiks. Jest o wiele lepszy jeśli chodzi o fabułę i rozwiązywanie wielu kwestii. Film ładny wizualnie i ze świetnie zagraną główną postacią. Jednak została ona trochę wygładzona w filmie...

bernardpiechal bernardpiechal napisał(a) o V jak Vendetta

Ostrzeżenie dla ludzi, którzy CZYTALI komiks: ten film jest jak malowane taśmowo w Chinach reprodukcje znanych obrazów. Nasycenie kolorów w tym filmie przypomina kreskówki o kucykach, kostiumy przypominają te karnawałowe dla dzieci sprzedawane z supermarketów, scenariusz zaoferował wykastrowane zakończenie z typowo hollywoodzkim hepiendem, a aktorstwo? Cóż, Natalie Portman podczas tortur ma taką minę jak dziecko, któremu mama nie kupiła lizaka, i które właśnie planuje, jak za kare nie zje obiadu. Ten [...] Przeczytaj całość

3 gwiazdki

kamilandygawel kamilandygawel napisał(a) o V jak Vendetta

Remember, remember... Jeden z głównych faworytów do pierwszego miejsca w moim osobistym rankingu filmowym. Dzieło Wachowskich jest tym, co lubię. Może nie jest genialnym pod każdym względem tytułem. Może nie przedstawia życia takim jakim jest. Ale jest filmem, a filmy są (wg. mnie) między innymi po to, żeby pokazywać życie takim jakim chcemy je oglądać. Z efektami specjalnymi, z podniosłą muzyką towarzyszącą podniosłym scenom. Film nie musi być odzwierciedleniem człowieka, żeby człowiekowi się s [...] Przeczytaj całość

9 gwiazdki

Aika Aika napisała o V jak Vendetta

Niestety przed obejrzeniem filmu mój umysł został skażony przeczytaniem komiksu. W związku z tym boleśnie odczułam drastyczne okrojenie fabuły. Rozumiem konieczność wyrzucenia kilku wątków pobocznych, ale i w tych, które zostały, cięcia poszły chyba za daleko (np. różne traktowanie przez V osób, na których się mści nie ma sensu, gdy kompletnie nie znamy przyczyn). Poza tym to taki typowy (chyba już można mówić o typowości w tej dziedzinie?) film komiksowy. Można obejrzeć.

5 gwiazdki

michuk michuk napisał o V jak Vendetta

Po prostu fajny film. Nie dziwię się, że stał się kultowy w świecie w którym co chwila politycy chcą nam strzelić w plecy z ACTY / SOPY czy PIPY.

7 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica napisał o V jak Vendetta

Wynudziłem się na tym filmie jak mops. Nie jest to festiwal najbardziej wyświechtanych motywów kina popularnego jaki podziwiałem w "Dystrykcie 9", ale twórcy się starali. Typowe komiksowe państwo totalitarne, jedyny sprawiedliwy ze swoją mroczną przeszłością i słodka idiotka. Plus sporo błyskotliwych wypowiedzi, które błyszczeć nie chcą, oraz Natalie Portman pozbawiona chęci do grania. Przykro mi to mówić, ale najlepszym elementem tego obrazu jest maska głównego bohatera.

4 gwiazdki

umbrin umbrin napisał(a) o V jak Vendetta

To właśnie stąd te maski

8 gwiazdki

gienekart gienekart napisał(a) o V jak Vendetta

Film przerażający, zwłaszcza jeśli człowiek ma odwagę zastanowić się głębiej nad tokiem rozumowania i argumentami "V".

8 gwiazdki

jakubrusinek jakubrusinek napisał o V jak Vendetta

Znowu nie mogłem się oprzeć i jest 10. Rewelacyjny obraz strachu totalitarnego rządu przed utratą władzy, stanowionej... Strachem. Nikt przecież nie chce się bać w normalnym świecie. Rewelacyjny muzyka i gra aktorska. Natomiast sceny walki przesadzone. Szkoda też, że niewiele jest efektów dźwięku przestrzennego.

10 gwiazdki

miqa miqa napisała o V jak Vendetta

Nieważne ile razy oglądam ten film, jestem podekscytowana. Wspaniała gra aktorska, cudowna fabuła na podstawie świetnego komiksu. Zdecydowanie polecam :) ! Och.. jak cudownie byłoby móc być Evey i spędzać czas z V... nawet jeśli miałoby się tylko słuchać jego głosu.

10 gwiazdki

wisniowyglan wisniowyglan napisała o V jak Vendetta

Oglądać jedynie w wersji angielskiej (wiele gier słownych)!

9 gwiazdki

Aisa Aisa napisał(a) o V jak Vendetta

Bardzo podobało mi się jak grała Natalie Portman. Podobała mi się tajemniczość ,,V".

10 gwiazdki

tomaszyna tomaszyna napisał(a) o V jak Vendetta

Swietny komis, marny film. Fabula spłaszczona, bezmyślnie wykorzystany wątek "superbohaterski". Niestety kolejny film na podstawie komiksu Alana Moora, ktory raczej ośmiesza tego twórcę. Tak jak w nieszczęsnej filmowej "Lidze niezwyklych dzentelmenów"

5 gwiazdki

FitFortDanga FitFortDanga napisał(a) o V for Vendetta: The IMAX Experience

The political sentiments of this film, although I'm mostly sympathetic with them, get beaten into you with a sledgehammer. And I hate any scene with someone in the pouring rain, shot from above, eyes closed, face upturned in rapture, arms outstretched, being reborn. It's horribly clichéd and it's just damned lazy. However, where the Wachowskis and McTeigue succeed is telling a compelling and watchable story and exploring the nature of symbols and icons and their role in politicizing an ideal

8 gwiazdki

umbrin umbrin napisał(a) o V jak Vendetta

Bardzo dobra ekranizacja komiksu. Wciąga.

8 gwiazdki

ispn ispn napisał(a) o V for Vendetta: The IMAX Experience

A film I am very fond of. Perhaps due to my age and the adoption by certain parts of the Internet community of the film as representing issues felt to be particularly evident in our society. The austere cinematography, powerful classical music and excellent action all help cement a story that manipulates your emotions to the point where you find yourself joyful that a national monument is blown up.

8 gwiazdki

Aquilla Aquilla napisała o V jak Vendetta

Połączenie Batmana, Roku 1984 i Monte Christo. Czego więcej chcieć od ekranizacji komiksu? Pochwała dla reżysera za dobór aktorów - Hugo Weaving to perfekcyjny głos dla V (Coraz bardziej lubię tego faceta). Esme mnie namówiła recenzją, za to jej dziękuję i mam nadzieję, że odwdzięczę się kiedyś równie dobrą rekomendacją :)

8 gwiazdki

Spunkie Spunkie napisał o V for Vendetta: The IMAX Experience

Masterpiece of Moore turned into a crippled, visually stimulating extravaganza. Makeup and iconography was there. If only if...

6 gwiazdki

ARM ARM napisał o V jak Vendetta

Tak naprawdę nie wiem o czym jest ten film. O zemście? O tym, że cel uświęca środki? O wolności lub jej braku? Sami zobaczcie!

9 gwiazdki

LaneLaw LaneLaw napisał(a) o V for Vendetta: The IMAX Experience

It gets the people goin!

7 gwiazdki

pokaż więcej