Vabank (1981)

Reżyseria: Juliusz Machulski
Scenariusz:

Warszawa lat trzydziestych. Henryk Kwinto - znany kasiarz, opuszcza więzienie. Chce zemścić sie na dawnym wspólniku - Kramerze, który wydał go policji. Zbiera ekipę i włamuje sie do banku którym zarządza dawny kompan. Śledztwo w sprawie włamania prowadzi komisarz Przygoda, który wkrótce po rozpoznaniu sprawy, oskarża Kramera o skok - co było celem Kwinty. Świetna polska komedia, w doborowej obsadzie.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Jedna z naszych lepszych komedii. Postaci Kwinto i Kramera weszły do historii polskiego kina.

Za muzyke H.Kuzniaka wykladowcy PWSFTVit :)

Doskonała polska odpowiedź na Żądło. Świetni aktorzy, bardzo dobra fabuła i słynny motyw muzyczny z trąbką. Najlepszy, obok Seksmisji, film Machulskiego i jak dotąd jedyny obraz, który w moim odczuciu dorównał oryginałowi z Newmanem i Redfordem.

Mistrzowski film Juliusz Machulskiego.

Bardzo udana komedia sensacyjna. I wątek się zapina nie przekraczając nigdzie bariery nieprawdopodobieństwa, i bohaterowie mają charaktery, i sporo scenek zabawnych, i klimat lat trzydziestych...

Świetna polska komedia. Absolutny must-see

Klasyczny polski film z gatunku tych lżejszych. Świetne kreacje aktorskie i dialogi, wyraziste postaci, zgrabny scenariusz. Do tego klimat warszawskich lat trzydziestych. Obejrzeć koniecznie.

Daję dziesięć za wszystko-głównie za to że jest. Wielka szkoda, że filmy na tym pozimie to rzadkość. Ale mamy teraz innego ducha czasów. Doskonała obsada, muzyka, "stara" Warszawa, kryminał, czarna komedia, intryga, zemsta. Cytaty z filmu to u mnie norma. Lubię i polecam ten film-gorąco.

BlonD1E
Fi5heR
milosniczka
psubrat
Efunia
duzulek
Nietutejszy
Ajdaho
RobinHa
milali