Głosy niewinności (2004)

Voces inocentes
Reżyseria: Luis Mandoki

Wojna domowa w Salwadorze widziana oczami 11-letniego chłopca, który, jak wielu jego rówieśników, zbyt brutalnie musi wkroczyć w dorosłość. 12-latkowie w Salwadorze nie mają szansy na dzieciństwo: albo zostaną siłą wcieleni do rządowej armii, albo staną naprzeciw swoich kolegów, też z karabinem, tylko że po stronie partyzantów. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Czy jest coś gorszego niż wojna? Tak, to wojna domowa... A coś jeszcze gorszego? Niestety... To wojna domowa, w którą wciągnięte są dzieci.
"Głosy niewinności" to przejmująca historia kilkunastoletniego Chava (świetnie grany przez Carlosa Padilla) i jego rodziny podczas wojny domowej w Salwadorze. Bardzo dobry scenariusz, bez zbędnych sentymentalizmów, pokazuje życie zwykłych ludzi żyjących wśród walk toczonych przez armię i partyzantów. Dzieci, które wciąż najbardziej lubią się bawić i robić różne psikusy, zmuszone są brać do ręki karabin i strzelać do tego, do kogo każą im dorośli.
Straszny, choć zarazem piękny film. Straszna jest wojna, piękne są uczucia łączące ludzi: matkę z synem, brata z siostrą, dwoje dzieci połączonych pierwszą miłością...
Film naprawdę godny polecenia, bo i scenariusz, i gra aktorska, a także muzyka są bardzo dobre.

niebieskiptak
NarisAtaris
emerenc
beznazwybez
liz29
UKF
UKF
Dyzio
wydra
Kafka
Lamia