Volver (2006)

Reżyseria: Pedro Almodóvar
Scenariusz:

Raimunda mieszka z córką i mężem w Madrycie. Musi ciężko pracować, aby związać koniec z końcem i napewno nie jest to życie jakie sobie wymarzyła. Kiedy jej mąż, Paco, zaczyna dobierać się do jej córki, ta zabija go. Raimunda postanawia ukryć go w restauracji, którą ma pilnować. W tym samym czasie umiera jej ciotka, a w rodzinnym miasteczku, zaczyna pojawiać się duch jej dawno zmarłej matki.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Spodziewałam się stonowanego, pastelowego, błękitno-żółtego "Porozmawiaj z nią”, a tu śmierć, pogrzeb, morderstwo. I kolory jaskrawe. Ale i tak mi się podobało. Penelope Cruz cudowna i śliczna. Muzyka momentami jak u Hitchcocka. Pastisz iberoamerykańskich telenowel.

Jak na Almodovara - słabiutki, co nie znaczy, że całkiem zły. Zbyt zwyczajny, mimo zbrodni i lekkiego pokręcenia. Czekamy na więcej!

Więcej lekkiego humoru niż zwykle u Almodovara, doskonała rozrywka.

Wciągająca historia, w której kibicujemy Raimundzie od początku do końca. Świetnie "wykorzystana" Penelope Cruz -- ten film to jej popis.

Urzekająca Cruz. Mój pierwszy film Almodovara.

Dramatu w nim co niemiara, ale przy tym lekki, i ze wspaniałą postacią kobiecą. Dobry na wspólne oglądanie z przyjaciółmi.

Rewelacyjna Penelope Cruz. Nie da się jej nie polubić. Lekko opowiedziana, przyjemna historia. Piękny, kolorowy film. Almodóvar pokazał wyjątkową klasę.

Według mnie, jest to jeden z lepszych filmów Almodóvara. świetna rola Penelope Cruz.

Nie spodziewałam się cudów, a i tak mnie rozczarowało. Nie rozumiem, czemu wszyscy widzą w tym filmie "silne kobiety" - ja widzę przykrą starość, brzydotę, chorobę. To kole w oczy. A kiedy zduszane w środku kłamstwa wychodzą na światło dzienne, nie ma ulgi - raczej smrodek. I o ile rola Penelopy była dobra, piękna, inni się nie popisali, co tym bardziej psuło mi przyjemność seansu. No cóż.

Mój bosz - jakie to wszystko nudą zionące i przegadane.Niby to jestem w stanie docenić, ale nie potrafię się nie zmęczyć.

hrabalka2021
z0rin
NarisAtaris
Nietutejszy
MRZVA
exellos
bartje
JUMAN
malamadi
magmik1319