Butelki zwrotne (2007)

Vratné lahve
Reżyseria: Jan Sverák
Scenariusz:

Josef, który wykłada literaturę, pewnego dnia stwierdza, iż wypalił się zawodowo i postanawia porzucić karierę akademicką. Nie zamierza jednak zostać nudnym emerytem - podejmuje wiele prób zmiany zawodu, aż w końcu odnajduje się jako pracownik punktu skupu butelek w supermarkecie. Okienko punktu skupu staje się drogą wejścia w świat przeżyć, radości i problemów ludzi, którzy otwierają przed Josefem swoje serca. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastuny:

Ballada o "czeskim świrze". Sympatycznym świrze. Sympatycznym, bo czeskim.

Dawno nie wiedziałam tak dobrego filmu! Fantastyczny, zabawny, subtelny, ciepły, taki strasznie ludzki.

Sympatia jaką od oglądnięcia filmu "Kola" darzę Zdenka i Jana Sveraków nie pozwala mi obiektywnie ustosunkować się do tego filmu.
Choć w zasadzie jest to historia jakich wiele, to opowiedziana w sposób niezwykle ludzki i ciekawy. Jednocześnie zabawna i smutna.
Mimo wszystko "Koli" nie przebił :)

Dobry, trochę melancholijny, czeski film. Bardzo podoba mi się powód, dla którego żona głównego bohatera pali papierosy.

Ciąg zdarzeń niekoniecznie związanych ze sobą, ale też nie tak intrygujących jak "Na skróty", bo chyba mający jednak tworzyć pewną "historię". Stereotyp na stereotypie. I tylko parę fajnych zdjęć. I dobre intencje...

Film określiłbym mianem hmm sympatycznego. Ogląda się bardzo dobrze.

Sympatyczny i mądry film o zwykłych sympatycznych ludziach

Komedia na poziomie. Po prostu.

Ten film sprawia, że mówię "tak!" współczesnej czeskiej kinematografii, w odróżnieniu od tej starej, która wydaje mi się zbyt melancholijna. Tu bohater jest zabawny i interesujący, a przy tym to w gruncie rzeczy dobry człowiek i nie ma aspiracji interesować inaczej niż przez swoją osobowość. Ale to zupełnie wystarcza, żeby mu uwierzyć, że życie nie jest nudne ani smutne - i że inni ludzie to wcale nie piekło ani przykry moralny obowiązek. Nieco przewrotności i piękna muzyka do smaku - i bomba!

moch
dziadborowy
bartje
NarisAtaris
Ambrotos
Pollimer
angela2700
izeq
dcd
dcd
karaluh