W dół kolorowym wzgórzem (2004)

W dól kolorowym wzgórzem

Rysiek po zwolnieniu z więzienia wraca do domu, do biednej wsi w południowo-zachodniej Polsce. Siedział za napad na hurtownię i pobicie strażnika. Rodzice nie żyją, brat przejął gospodarkę. "Przejął" także Agatę, dziewczynę Ryśka. Rysiek zamierza odzyskać Agatę i ojcowiznę, a także zdobyć pracę, o którą byłemu więźniowi będzie bardzo trudno.

Obsada:

Pełna obsada

Bardzo na tak. Zaległość nadrobiona po latach dzięki uprzejmości TVP.

Chyba bardzo na wyrost. Dawno już temu ten film widziałem, ale pamiętam, że straszną amatorszczyzną od niego biło (szczególnie jeśli chodzi o aktorstwo). "Głośniej od bomb" było o niebo lepsze.

Pozwolisz, że się z Tobą nie zgodzę Doktorze.

Wiem, wiem, Ty lubisz amatorszczyznę :)

Lubię autentyczny przekaz. Ten film stoi doskonałymi dialogami, rewelacyjnym aktorstwem i prawdą życiową. A to że przypominał teatr telewizji jakoś mi nie przeszkadzało.

Już nie pamiętam co mi nie grało, ale było jakoś drewnianie. Po "Głośniej od bomb" wyczekiwałem tego filmu z nadziejami i się rozczarowałem, bo miałem straszne wrażenie przaśności. Aktorstwo na pewno nie było idealne, co najmniej kilka postaci (gangsterów? dobrze pamiętam?) strasznie mnie irytowało.

Ale Ty masz chyba do całej sprawy takie podejście jak moja siostra do wywiadów z piłkarzami. Czym prostsze, bardziej najeżone błędami językowymi, wypowiedzi, tym ona bardziej zadowolona. Bo to takie szczere i autentyczne - mówi. :)

tropicielkoni
Uciekinier
ScuMmy
114
114
wczorajszy
WANROY
kejt
gadd
lehr
asia