your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

WALL.E (2008)

Tytuł oryginalny: WALL·E

Reżyseria: Andrew Stanton

Co się stanie, jeżeli ludzie opuszczą kiedyś Ziemię i pozostanie na niej jedynie mały robot? WALL.E (Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący. E-klasa) przez siedemset lat w samotności oczyszcza Ziemię z odpadów pozostawionych przez ludzi. Pewnego dnia na planetę przybywa EVE – nowoczesna, przepiękna, myśląca maszyna. Tego dnia życie WALL.E’ego zupełnie się zmienia i nabiera nowego sensu. Jego podróż przez galaktykę, przyjaźń z EVE, zabawne przygody oraz nowi, niekiedy niezwykli przyjaciele stali się tematem najnowszej komedii Studia Pixar.

Obsada:

Alutka Alutka napisał(a) o WALL.E

lubię oglądać tą bajkę z wnukami

Koranes Koranes napisał(a) o WALL.E

super animacja

Konress Konress napisał(a) o WALL.E

Świetna animacja!

nowakjaro2 nowakjaro2 napisał(a) o WALL.E

Jeden z najlepszych filmów animowanych, jakie oglądałem!

brttyspc brttyspc napisał(a) o WALL-E (10)

a Wonderfully adventureious movie for all ages.

10 gwiazdki

ANIQ ANIQ napisał(a) o WALL.E (9)

romantico to the max;)

9 gwiazdki

johnmitchell1509 johnmitchell1509 napisał(a) o WALL-E (8)

Warm, clever, funny and visually stunning, WALL-E is yet more proof that the Disney-Pixar partnership is just about the best there is.

8 gwiazdki

marcepani marcepani napisał(a) o WALL.E (9)

Gdzieś tam na dole analogia do "Małego Księcia". Ok, tylko, że mnie w wieku 10 lat bolało serce, kiedy Książe żegnał się z narratorem. Dlatego lubię Wall-E, bo myślę, że jeśli durna kreskówka jest w stanie mnie wzruszyć, to jest we mnie jeszcze coś z dzieciaka. Coś, co tak *dobre* (w najbardziej podstawowym tego słowa znaczeniu) produkcje są w stanie odkopać spod masy codziennych frustracji. A to dobra rzecz.

9 gwiazdki

amber_s2008 amber_s2008 napisał(a) o WALL-E

This movie is made for all ages. It combines romance, comedy and the future into one heart melting movie about two robots finding each other, in a world unknown to them both.

8 gwiazdki

umbrin umbrin napisał(a) o WALL.E

Chyba najlepsza animacja ever. Pomysłowa, mądra, dla młodszych i starszych. Super.

9 gwiazdki

gienekart gienekart napisał(a) o WALL.E

I oto kolejny krok eko-terrorystów na drodze do zapanowania nad światem. ;) A bardziej poważnie: film bez porywającej fabuły, jednak prezentujący kilka prawd o ludziach, ich naturze i postępowaniu w bardzo ładny, sugestywny sposób.

6 gwiazdki

miqa miqa napisał(a) o WALL.E

Nienawidzę Wall.e'ego i chyba nigdy nie przekonam się do tego filmu. Jednym może wydać się to niedorzeczne, ale dla mnie Wall.e jest tak cienki jak "Mały Książę".

2 gwiazdki

aniazsk aniazsk napisał(a) o WALL.E

Nie spodziewałam się, że ten film będzie taki piękny. Ciekawy scenariusz, przesympatyczni bohaterowie, świetna muzyka... Bardzo miło się oglądało, film był momentami zabawny, czasami wzruszający. Polecam, nawet jeżeli ktoś, tak jak ja, rzadko ogląda filmy animowane.

8 gwiazdki

zuber zuber napisał(a) o WALL.E

Pierwsza połowa filmu WALL-E to dla mnie cudowne studium samotności, dzięki ograniczeniu środków wyrazu zbliżające się wręcz do poezji. Gdyby akcja urwała się w momencie opuszczenia Ziemi przez tytułowego bohatera, film zasługiwałby na Oscara. Jednak wtedy dzieciaki nie byłyby zadowolone, więc dokręcono drugą połowę, zabawną i trzymającą w napięciu ale z głupiutkim przesłaniem. Pozostaje dać filmowi mocne 8, czyli tyle, ile dostał pierwszy Shrek.

8 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica napisał(a) o WALL.E

Zbyt słodki i niestety z ludźmi, którzy odbierają przyjemność oglądania. Póki są same roboty film jest świetny. Z podziwem oglądałem jak bez słów wyrażane są emocje. Dostaliśmy i tak więcej niż można oczekiwać po filmie dla dzieci, ale zachwyty są nieuzasadnione.

7 gwiazdki

Oferma Oferma napisał(a) o WALL.E

Bez zbędnej pisaniny: PIXAR rządzi!

8 gwiazdki

tristanjosephmorgan tristanjosephmorgan napisał(a) o WALL-E

Devastatingly beautiful. This fable warns of the dangers of losing emotional connections with one another, and reminds us of the beauty of love and importance of companionship. It's satire is perfect, and can be understood by young and old alike. Touching on every level.

10 gwiazdki

nothingtosay nothingtosay napisał(a) o WALL-E

Simple love story that makes your heart warm regardless of age and culture background.

10 gwiazdki

FitFortDanga FitFortDanga napisał(a) o WALL-E

Once again, Pixar is doing their anthropomorphizing schtick, though with more restraint than usual. It is often moving and terribly cute, all the more so because they're generally doing things the way you would expect robots to. They're not talking like surfers or dropping pop culture references. Still, there were a few spots that were a bit tedious. Not many, but a few. At these points, however, you can eyeball the magnificent animation. There's some jaw-dropping stuff.

9 gwiazdki

Aquilla Aquilla napisał(a) o WALL.E

+ 1 do oceny specjalnie dla mojego ulubieńca Petera Gabriela. I wielki foch pod adresem Akademii Filmowej. Jak taka kapitalna piosenka mogła przegrać z jakimś brzdąkaniem z Bollywood? (powyższa recenzja nie ma na celu obrażać fanów kina indyjskiego. Ja po prostu już piąty raz puszczam sobie napisy końcowe Wallego :) ) A sam film uroczy, chociaż faktycznie w połowie trochę traci rozpęd na rzecz dydaktyzmu i efekciarstwa, podobnie jak Odlot,

8 gwiazdki

pokaż więcej