Wanted: Ścigani (2008)

Wanted
Reżyseria: Timur Bekmambetov
Scenariusz: ,

Młody mężczyzna (McAvoy) odkrywa, że jego zaginiony ojciec jest skrytobójcą. Gdy zostaje zamordowany syn werbuje się do organizacji dla której pracował jego ojciec, gdzie jest trenowany przez człowieka o nazwisku Sloan (Freeman), by zająć miejsce swego ojca.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

gdy spojrzeć na niego z przymrużeniem oka-jako komediowy (?) film akcji -nie jest taki zły.

Szczególnie wybitne to to nie jest i niespecjalnie oryginalne, ale za to energiczne, z pazurem, zabawne, intrygujące, dobrze nakręcone (zdjęcia, choreografia scen i montaż !) oraz ma bonus : Angelinę Jolie w akcji. Niezła rozrywka :)

McAvoy jak zawsze rewelacyjny. Fajna, pełna nieoczekiwanych zwrotów fabuła. Dla dobrej rozrywki można obejrzeć. Ostatnie wypowiedziane w filmie zdanie na pewno każdemu da trochę do myślenia.

Nauczka: nigdy więcej nie oglądać filmów opartych o komiksy. Prawie zawsze scenariusze są bardzo, bardzo głupie. Nie inaczej tym razem...

Bardzo fajny pomysł na film. Dobrze zrealizowany, trzyma w napięciu i dostarcza emocji. Trochę jednak rozczarowało mnie zakończenie tej historii.

Opowieść o tkaczach, którzy w pradawnych czasach wynaleźli Unicode (bo jak inaczej mogliby wyczytać chińskie imiona z zero-jedynkowych układów tkaniny?) i zajęli się zabijaniem ludzi. Poza tym fantastycznym faktem, film nie ma całkowicie nic do przekazania, a sceny akcji autentycznie nudzą. Dodając do tego moją alergię na Angelinę Jolie, nie jestem w stanie dać więcej niż 3/10.

Przesłanie/ideologia/logika działania niebezpieczne. Jolie piękna. Fabuła... Wszyscy wiemy, nie o nią chodzi. Efekty jakoś nie powalają, całość nie wciąga, więc film raczej słaby, mimo paru zwrotów akcji (przewidywalnych, lecz które nie są?). Szkoda, otwierająca sekwencja zapowiadała naprawdę fajne filmiszcze. A, no i miło, że ktoś w Hollywood odgrzebał i się postmodernistycznie zabawił legendę o Popielu. ; - )

Fi5heR
avrewska
bartje
beznazwybez
liongotie
MureQ
PiotrKowalski
asia1298
AlkioneX
b2016