Czas wojny (2011)

War Horse
Reżyseria: Steven Spielberg

Rodzina Narracottów prowadzi farmę w Devon. Ojciec Ted kupuje pięknego konia Joeya, który nie nadaje się jednak do pracy w gospodarstwie. Bardzo się z nim zaprzyjaźnia syn Narracottów, Albert. Gdy rumak zostaje sprzedany armii, poznajemy jego dramatyczne, zmienne losy podczas wojennej zawieruchy. Tymczasem chłopak, choć nieletni, zaciąga się do wojska, mając nadzieję odnaleźć swego najwierniejszego przyjaciela. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Speilberga stać na więcej, tym razem niestety rozczarowanie. Koń cudny, ale historia łzawa, a zakończenie tak kiczowate, jakby żywcem z "Przeminęło z wiatrem" wyjęte.

Bajkowe, łzawe, może i kiczowate też, ale... podobało mi się bardzo. Było zabawnie i wzruszająco.Dziś więcej mi nie potrzeba.

Trochę przesadzili z ta nominacja do Oscara. Film średni i to bardzo. Nie wywołał u mnie żadnego sentymentu ani do żadnego z bohaterów ani do Konia :). chociaż Konik piękny. Film mi tylko przypomniał ze mój przyjaciel kiedyś obiecał mi ze zabierze mnie na przejażdżke Koniem sąsiada ale jeszcze nie dotrzymał obietnicy :(

Sześć gwiazdek za efektowne zdjęcia oraz scenę uwalniania konia między wrogimi okopami. Lecące nożyce mnie rozwaliły:)
Poza tym niestety straszny kicz.

Guma
patrycja76
Lamia
beznazwybez
alanos
AniaVerzhbytska
MureQ
liz29
jakilcz
PrzemyslawLes