Warcraft: Początek (2016)

Warcraft
Reżyseria: Duncan JonesFilm zrealizowany na podstawie kultowej gry. Akcja, pełna symboli, magii i mitologii, rozgrywa się w fantastycznym świecie zamieszkiwanym przez ludzi jak również przedstawicieli orków, elfów i innych magicznych stworzeń. Dwa zwaśnione królestwa – zamieszkiwane przez ludzi Azeroth (Przymierze) i świat orków Draenor (Horda) – w walce przeciw sobie. Przymierze walczy o zachowanie porządku i bezpieczeństwo ludzi, Horda zaś o przetrwanie zagrożonego gatunku orków. Wzorem gry, twórcy filmu nie opowiadają się po żadnej ze stron. To widz musi zdecydować, któremu królestwu kibicuje. Film Duncana Jonesa przedstawia dzieje Warcraft na rok przed wydarzeniami będącymi punktem wyjścia gry. Film powstaje przy użyciu techniki CGI (Computer Generated Imagery), gwarantującej spektakularne efekty specjalne. „Warcraft” jest najszybciej sprzedającą się grą w historii, od 2004 r. walczyło w nią ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego...Naprawdę bardzo udany film fantasy. Jak ktoś lubi takie klimaty to niech rusza do kina. Po zwiastunie tego nie widać, ale Warcraft jest intensywny i idealnie sprawdza się jako wakacyjny blockbuster. Dobra odtrutka na wszelkiego rodzaju superbohaterskie opowiastki jakich wiele pojawiło się w tym roku. Tu jest ma magia i miecz po prostu.

Nie głosowałem za tym, żeby to oglądać, ale tak wyszło. Z mojego punktu widzenia niemal nie ma gorszych filmów. Taka mieszanka Władcy pierścienia i Harry'ego Pottera, tylko jeszcze nudniejsza.

Udałam się na ten film do CC z duszą na ramieniu, w celu świętowania urodzin brata narzeczonego. Na szczęście, okazało się strawialne. Tyle, że najpierw musieli mi wytłumaczyć o co chodzi w grze. Bez tego, byłoby ciężko.

Blue2012
beznazwybez
krzysztofek1003
Fi5heR
MonikaMazurkowna
simh
stivo
Ambrotos
MureQ
got3n