Zupełnie inny weekend (2011)

Weekend
Reżyseria: Andrew Haigh
Scenariusz:

W piątkowy wieczór Russell udaje się do klubu gejowskiego na podryw. Tuż przed zamknięciem spostrzega Glena. To, co miało być tylko przygodą na jedną noc, staje się czymś więcej, czymś wyjątkowym. Przez cały weekend, w barach i sypialniach, upijając się i biorąc narkotyki, opowiadając historie i uprawiając seks, mężczyźni lepiej się poznają. To krótkie spotkanie będzie rozbrzmiewać w ich całym dalszym życiu. Szczerze i bez skruchy opowiedziany film o powszechnej walce o prawdziwe życie we wszystkich jego aspektach, o poszukiwaniu własnej tożsamości i o tym, jak ważne jest realizowanie życiowej pasji. (opis: WFF)

Obsada:

Zwiastuny:

Takie filmy mają łatwiej, bo sama tematyka przyciąga wrażliwców i ludzi otwartych - wystarczy tylko nie popaść w banał... Tu się udało. Ach, no nie wiem, u mnie w samo sedno, jestem bardzo poruszona. I polecam wszystkim.

„Zupełnie inny weekend” to bardzo kameralna, pozbawiona efektów specjalnych słodko-gorzka obyczajówka, której największymi atutami są szczerość, uniwersalność, świetne dialogi i dokumentalne zacięcie. Na uznanie zasługują też: wyjątkowa dbałość o detale, wspaniałe zdjęcia, bardzo przemyślany montaż i rewelacyjne aktorstwo. Pełna recenzja filmu dostępna na moim blogu: http://esotericsurgery.wordpress.com/2012/02/02/zupelnie-inny-weekend/

tomaszkolodziejczyk
MRZVA
zur887
beznazwybez
magmik1319
inheracil
Szklanka1979
PiotrKowalski
jakilcz
PrzemyslawLes