The Doors - historia nieopowiedziana (2009)

When You're Strange
Reżyseria: Tom DiCillo
Scenariusz:

Tom DiCillo stara się rzucić nowe światło na owiany legendą i wciąż cieszący się ogromnym kultem, zespół „The Doors”. Korzystając jedynie z oryginalnych nagrań z lat 1966-71 reżyser stara się oddzielić prawdę od mitu na temat zespołu, a także ikony muzyki, człowieka uzależnionego od alkoholu i narkotyków, nietuzinkowego artysty – Jima Morrisona.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Bardzo dobry dokument muzyczny. Film nie tylko o legendzie Jima Morrisona, ale przede wszystkim o czasach niby współczesnych a jednak jakże odległych obyczajowo. To co dziś jest pop-kulturową normą, kiedyś było dramatem i sensem całego pokolenia. Jak najlepiej poradzić sobie z buntem? Po prostu go oswoić, wepchnąć w ramy praw młodości. Młodość musi się wyszumieć. Szkoda tylko, że Jim tak to sobie wziął do serca, że uciekł. Tak samo paru innych 27-latków (Janis Joplin, Hendrix).

Polski tytuł ma się jak kwiatek do kożucha z orginałem.Ale jeśli brnąć dalej z tym tułem(The Doors:Historia nieopowiedziana)to faktycznie jest to niepowiedziana historia o reszcie zespołu.Bo powstał-na bazie archiwaliów-kolejny film o Jimie Morrisonie.Odniosłam wrażenie,że reszcie zespołu musiano wspomnieć chociażby z racji tego,że grali na instrumentach.Z tego filmu niestety nie dowiedziałm się nic czego bym już nie wiedziała o zespole.Ale muzyka dobra jak zawsze-było po filmie słuchania-hej

niby same nieautoryzowane materiały a mam wrażenie że już wszystko widziałem. film dobry ale trudno mi go nie ocenić nie biorąc pod uwagę rozczarowania.

Dla tych którzy kochają Jima lektura obowiązkowa. Dla pozostałych okazja, żeby się zakochać.

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana zespołu oraz ciekawy film dla pasjonatów muzyki, którzy chcą poznać the doors.

bartje
Ida
Ida
PrzemyslawLes
dcd
dcd
pajestka
psubrat
hubke
Seelenarzt
nadziejka
Liszaj