Whisky (2004)

Całe życie Jacobo obraca się wokół jego podupadającej fabryki skarpetek. Jego jedyny kontakt ze światem to gburowate rozkazy, które wydaje swojej wiernej asystentce Marcie. Pomimo, że kobieta od lat zajmuje się wszystkimi sprawami Jacobo, ich relacja ogranicza się do wspólnej pracy, w której tworzą perfekcyjnie zgraną parę. Monotonne życie Jacobo zakłóca pewnego dnia zapowiedź wizyty Hermana, jego brata od lat mieszkającego w Brazylii. Jacobo prosi Martę, by na czas wizyty Hermana zgodziła się udawać jego żonę. Troje bliskich sobie, a zarazem zupełnie nie znających się ludzi podejmuje przedziwną grę pełną niezręcznych sytuacji i wymuszonych uśmiechów. Czy będą w stanie wyjść poza przybrane pozy i nawiązać głębsze relacje?

Obsada:

Pełna obsada

Piękny i prosty film. Cudownie prowadzona narracja, która jak życie bohaterów, jest ślamazarna, nieśpieszna, czasem wręcz złośliwa, ironiczna, jakby na wspak. Jeśli reżyserowi udaje się maksymalnie zainteresować widza historią właściciela fabryki skarpetek (bez urazy dla Virena z Flakera), to znaczy to, że coś się udało.

ciekawy film. początek nieco przynudza, ale jeśli już cichy konflikt rozgorzeje na dobre trudno oderwać się od ekranu + świetne zdjęcia.

kajettanus
psubrat
Dramatiker
KatarzynaOrysiak
neutral
buzol
wladek
divalo
ngfio
MartaK