Kto wrobił królika Rogera? (1988)

Who Framed Roger Rabbit
Reżyseria: Robert Zemeckis

Akcja filmu toczy się w Hollywood. Animowany bohater królik Roger, wynajmuje prywatnego detektywa Eddiego Valianta (Bob Hoskins), który ma za zadanie śledzić żonę gwiazdora i zdobyć dowody jej zdrady. Kiedy zostaje zamordowany domniemany kochanek pięknej Jessiki, podejrzenie spada na Rogera. Niczemu winny królik ścigany przez policję może liczyć jedynie na pomoc Eddiego.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Uwaga, panowie! W tym filmie znaduje się jedna z ostatecznych odpowiedzi na to, jak zdobyć kobiece serce.* Połączenie animacji i żywych aktorów wychodzi świetne, efekty specjalne może gorsze technicznie, ale nie rażą sztucznością, jak te współczesne. Fabuła przednia, dialogi celne, intryga zakręcona, bohaterowie wariaccy, detektyw zgorzkniały, kobieta piękna, końcówka pozostawia niedopowiedzenie. Czego chcieć więcej od sensacyjnej komedii?

*"Co ty w nim widzisz?! - Rozśmiesza mnie."

Jedna z nielicznych okazji obejrzenia w jednym filmie wiekszości najsynniejszych rysunkowych franczyz. Duet Kaczora Donalda z Duffym to jest dopiero coś. Poza tą niewątpliwą atrakcją świetny klimacik noir, trochę dwuznacznych żartów i znienacka cholernie upiorny finał. Stanowczo warto, nawet jeśli już się wyrosło z animacji o królikach.

bttfisthebest
GARN
AgaL
Szklanka1979
Michalwielkiznawca
Fi5heR
liongotie
MureQ
PiotrKowalski
asia1298