Wszyscy wygrywają (2011)

Win Win
Reżyseria: Thomas McCarthy

Prawnik podejmuje się szkolenia drużyny zapaśniczej. Podczas treningów odkrywa talent w chłopcu, który ma poważne problemy rodzinne.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Prawnik w małym miasteczku ma problemy finansowe. Zbieg okoliczności sprawia, że ma szansę to zmienić, choć nie do końca legalnie. Zostaje trenerem zapaśników, poznaje pewnego młodego człowieka i... się kręci ;-) choć powoli, tempo filmu niezbyt szybkie, ale ogólnie całkiem dobrze się ogląda!

Nie 'zostaje' trenerem, lecz już nim wcześniej jest.

Tak, racja :-)

Niestety nie tak dobry jak "Dróżnik" i "Spotkanie", ale i tak warto obejrzeć.

"Dróżnika" na razie żaden z następnych filmów nie przebił.

Paul Giamatti przekona mnie do każdego filmu, tak i tutaj zagrał świetnie i przekonująco. Choć sam film kompletnie niczym nie zaskakuje, to czas przy nim spędzony uważam za miło zagospodarowany.

Jak to często bywa, film oparty o rolę Giamattiego - bez niego nie ma tego filmu. Umęczony, zdesperowany, na granicy załamania, ledwo dający sobie radę prawnik z małego miasteczka. Zawsze działający w zgodzie z prawem i swoim sumieniem, można by rzec - kolejny normalny, zwyczajny nieudacznik. Ma szansę poprawić swoją egzystencję, korzysta z niej; pierwszy raz działając wbrew sumieniu. Ze zwyczajnej komedii Giamatti robi dramat psychologiczny - a w zasadzie - komediodramat.

alanos
MureQ
jakilcz
nevamarja
agryppa
ghost2046
olejanko
AlkioneX
andie
mistermaddog