your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Kobiety mafii (2018)

Tytuł oryginalny: Women of Mafia

Reżyseria: Patryk Vega

Twórca superhitów „Pitbull” i „Botoks”, Patryk Vega, uderza ponownie! „Kobiety mafii” – nowe dzieło jednego z najpopularniejszych współczesnych polskich reżyserów, to wnikliwe spojrzenie w głąb Grupy Mokotowskiej, która była jedną z największych organizacji przestępczych w Polsce. Tym razem jednak ukazane z perspektywy kobiet – żon, córek, partnerek i kochanek najgroźniejszych ludzi stolicy. W doborowej obsadzie „Kobiet mafii” pierwsze skrzypce, w zupełnie zaskakujących rolach, grają aktorki: Agnieszka Dygant, Aleksandra Popławska, Olga Bołądź, Katarzyna Warnke i Julia Wieniawa. Partnerują im ulubieńcy żeńskiej części publiczności: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński i Sebastian Fabijański oraz prawdziwe ikony dużego ekranu: Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko i Janusz Chabior. „Kobiety mafii” to wybuchowe, pełne odważnych scen kino sensacyjne, w którym – obok pościgów, strzelanin, intryg i napadów – nie zabraknie humoru i wielkich emocji. Zdjęcia do filmu są kręcone w Polsce, Maroko, Hiszpanii, Danii i Szwecji, a efekt finalny pokaże, że światem polskiej mafii rządzą mężczyźni, ale za ich czynami prawie zawsze stoją gotowe na wszystko kobiety.

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

Obsada:

cvbih cvbih ocenił(a) Kobiety mafii

6 gwiazdki

T.Falkiewicz T.Falkiewicz ocenił(a) Kobiety mafii

4 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Kobiety mafii

Nie dam 1, żeby filmu nie wyróżniać, ale jest to bardzo, bardzo złe. Nie wiem, skąd się wziął fenomen Vegi, ale dla mnie to partacz bez pomysłów, bez klasy i bez warsztatu. Może był w stanie kiedyś kręcić filmy oglądalne, ale to dawne czasy.

2 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Kobiety mafii

2 gwiazdki

la la ocenił(a) Kobiety mafii

2 gwiazdki

verdiana verdiana ocenił(a) Kobiety mafii

6 gwiazdki

Guma Guma ocenił(a) Kobiety mafii

6 gwiazdki

krzysztofek1003 krzysztofek1003 ocenił(a) Kobiety mafii

5 gwiazdki

Michał Zacharzewski Michał Zacharzewski ocenił(a) Kobiety mafii

5 gwiazdki

olennnnka97 olennnnka97 ocenił(a) Kobiety mafii

10 gwiazdki

olennnnka97 olennnnka97 napisała o Kobiety mafii

Super film :D

JoannaChmiel JoannaChmiel ocenił(a) Kobiety mafii

5 gwiazdki

KornelNocon KornelNocon ocenił(a) Kobiety mafii

4 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica opublikował(a) recenzję filmu Kobiety mafii

Policjantka Bela rozsyła zaproszenia na otwarcie Mundialu w Rosji, aby zwabić przestępców poszukiwanych listami gończymi. Za ten wybryk traci pracę, ale dostaje nową w ABW, ma infiltrować mokotowską mafię. Przeczytaj artykuł

Krzysztof Osica Krzysztof Osica ocenił(a) Kobiety mafii

4 gwiazdki