Droga bez powrotu (2003)

Wrong Turn
Reżyseria: Rob Schmidt

Chris, przystojny młody lekarz spieszy się na spotkanie. Niestety autostrada, którą ma jechać jest zapchana samochodami. Postanawia znaleźć drogę na skróty. Znajduje najbliższą (i jedyną) stację benzynową w rejonie i próbuje zadzwonić. Niestety telefon nie działa. A innego nie ma. Koło telefonu przywieszona jest jednak mapa, na której zaznaczona jest droga na skróty, znana wszystkim jako "górska droga niedźwiedzi", o której krążą makabryczne plotki... Ale czy to na pewno tylko plotki?...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Mimo, że to taki typowy film gore, a one zazwyczaj keczupem starają się nadrobić braki klimatu, trzyma w napięciu. Polecam, jeżeli komuś nie przeszkadza widok krwii, wnętrzności itp ;)

Klasyczny i bezpieczny horror pod piwo i czipsy. Młodzi ludzie kontra psychole w lesie. Bardziej się wykorzystać schematu nie dało, ale grunt, że zgrabnie wyszło.

Film, w którym ewolucja zostaje brutalnie obalona przez scenarzystów. Jedyne, co mi się w nim podobało to wejściówka z napisami na początku. Psychole w lesie kojarzyli mi się z hienami w Królu Lwie.

Bezczelna reimaginacja 'The Hills Have Eyes'. Słodziutki i klasyczny, choć powstały za późno o kilka dekad.

Pawkokrol
dvdmaniak
mkvili
beznazwybez
GARN
Michalwielkiznawca
Angel979
alanos
Szklanka1979
MureQ