Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006)

Wszyscy jestesmy Chrystusami
Reżyseria: Marek Koterski
Scenariusz:

Najpoważniejsze wcielenie Adama Miauczyńskiego. We "Wszyscy Jesteśmy Chrystusami" wyeksponowany jest alkoholizm bohatera i jego destrukcyjny wpływ na syna.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Nareszcie bardzo dobry film o trudnym problemie opowiedziany w tak szczery i bezspretensjonalny sposób.

Pierwszy film, który pokazuje upadki M. w dobrej perspektywie: nie czysta groteska, ale i poważnej, delikatnej oraz spotkania (czasem zderzenia) z innymi. Piękne zakończenie. Warsztatowo i językowo wciąga samo w sobie, a Kondrat daje radę, Michał też.

Bardzo dobry film o skomplikowanym zyciu wewnętrznym alkoholików

Koterski we własnym stylu o alkoholizmie. Dosadne, z werwą. Popisowe aktorstwo Chyry i Kondrata, dla którego miejmy nadzieję nie jest to ostatnia znacząca rola w karierze. Gratka dla kinomanów.

Mocny, dosadny, przygnębiający i - niestety - bardzo prawdziwy. Bardzo wnikliwa analiza alkoholowej patologii. Powinien być obowiązkową lekturą w trzeciej gimnazjum lub w liceum.

Bardzo dobry film bo prawdziwy i niestety bardzo smutny... to tak jakby przeskanować polską rzeczywistość, jakby ściany były ze szkła a problem leżał na ulicy - przytłaczające i dotykające tak wielu ...

No i cóż tu powiedzieć, chyba lepiej nic. Może tylko tyle, że po ponownym obejrzeniu po paru latach cenię ten film jeszcze wyżej. Powinienem dodać: niestety.

z0rin
Efunia
duzulek
nikanika
dvdmaniak
jayb85
JUMAN
bartje
beznazwybez
magmik1319