X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (2014)

X-Men: Days of Future Past
Reżyseria: Bryan Singer

Kontynuacja filmu “X-Men: Pierwsza klasa”, która ukazuje dalsze losy legendarnych superbohaterów, kulisy konfliktu między nimi i ich walki o akceptację. W rolach głównych: James McAvoy (“Pokuta”, “Wanted: Ścigani”), Michael Fassbender (”Prometeusz”, ”Bękarty wojny”) i nominowana do Oscara Jennifer Lawrence (”Do szpiku kości”, ”Igrzyska śmierci”). Film w cyfrowym 3D. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Świetny przykład zarówno na to, jak wiele może dać filmowi dobry aktor, jeśli dostanie cokolwiek do zagrania (McAvoy i Fassbender znów wymiatają), jak i na to, jak doszczętnie można dobrego aktora zmarnować, nie dając mu nic sensownego do roboty (biedny Dinklage). Mniej skupiony na postaciach niż "Pierwsza klasa", za to ma kilka pysznych scen akcji (Quicksilver!), i oczywiście zawsze miło zobaczyć Jackmana-Wolverine, niezależnie od tego, czy akurat rozwala komuś gębę, czy spaceruje nago. Dobra superbohaterska zabawa.

Znakomity film.

Nawet daje radę, chociaż można by trochę przyoszczędzić na drugoplanowych aktorach, skoro i tak nie mają co grać. Dużo lepiej poprowadzona narracja niż w "Pierwszej klasie", za to mniejszy nacisk na psychologię postaci. Wolałbym sensowny kompromis, a nie wybór albo albo ;) Ładne to, ale widać, że się zestarzeje w ekspresowym tempie. Poprzedni film o X-menach miał być nowym otwarciem, ten też postawił sobie ten cel. Ciekawe czy kolejny będzie restartem nr 3 ;)

To jeden z tych lepszych filmów o X-menach. Przeczytaj spoilery +

.

nutinka
umbrin
MRZVA
jumolugig
MisterAntyFilister
Varmo
jayb85
KasiaKhadraoui
alanos
aneczka840