Jack, jakiego nie znacie (2010)

You Don't Know Jack
Reżyseria: Barry Levinson
Scenariusz:

Film stanowi biografię kontrowersyjnego amerykańskiego lekarza, Dra Jacka Kevorkiana, który od lat 80-tych publicznie opowiadał się za prawem do śmierci dla nieuleczalnych pacjentów, będąc osobiście odpowiedzialnym za ponad 130 tzw. samobójstw wspomaganych. Obraz śledzi wydarzenia prowadzące do pierwszej eutanazji w wykonaniu Kevorkiana (w tej roli Al Pacino) i kampanii w mediach, będącej rezultatem jego sądowych walk w obronie praw pacjentów do umierania. Jest to zarazem luźna adaptacja książki autorstwa znajomych lekarza, Neala Nicola i Harry'ego Wylie pt. "Between the Dying and the Dead: Dr. Jack Kevorkian, the Assisted Suicide Machine and the Battle to Legalize Euthanasia" ("między umierającymi a zmarłymi: dr Jack Kevorkian, maszyna do samobójstwa wspomaganego i walka o legalizację eutanazji").

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Absolutne must-see. Biograficzny film o Kevorkianie z Alem Pacino w roli głównej. Przerażające, że tylko jeden człowiek miał odwagę się przeciwstawić akceptowaniu cierpienia i agonii w świetle prawa.

Podczas oglądania przypomniało mi się, jak to św. Tomasz Morus pisał w Utopii, że należy zachęcać do eutanazji, a kto jej unika, tchórzy.

jakubkonrad
MureQ
PrzemyslawLes
agryppa
dcd
dcd
Ambrotos
gosialovsnow
annemily
mistermaddog
nn
nn