Żyje się tylko dwa razy (1967)

You Only Live Twice
Reżyseria: Lewis Gilbert

Piąty film o przygodach super agenta 007 jest unikalny z dwóch powodów: po pierwsze James Bond się żeni, a po drugie po raz pierwszy możemy poznać osobiście demonicznego Ersta Stavro Blofelda. W jego rolę wcielił się Donald Pleasance, scenariusz napisał Roald Dahl (znany autor książek dla dzieci i krótkich historyjek) a film wyreżyserował Lewis Gilbert. "Żyje się tylko dwa razy", jest niezapomnianym widowiskiem także ze względu na wartą 400 tysięcy funtów bazę operacyjną Blofelda z wyrzutnią rakiet i lądowiskiem dla helikopterów zmyślnie zakamuflowaną pod jeziorem, i oczywiście niezwykłe wynalazki "Q". Amerykańska misja kosmiczna zostaje brutalnie przerwana, gdy jedna z kapsuł zostaje pochłonięta przez, jak wszyscy myślą, radziecki statek kosmiczny. Amerykanie grożą zastosowaniem środków odwetowych, jednak Brytyjczycy mają inne podejrzenia. Wszystko zależy od Bonda, który podczas śledztwa w Japonii odkrywa, że za tajemnicze zniknięcie rakiety odpowiedzialny jest Blofeld. Dzięki pomocy Ninja Bondowi udaje się po raz kolejny zapobiec ogólnoświatowemu kryzysowi i zniweczyć plany WIDMA.

Obsada:

Pełna obsada

Sztuczny krater skrywający bazę rakietową oraz satelita amerykański połknięty przez radziecki statek kosmiczny. Czasem warto się trochę pośmiać ;)

Jeden z "tych kiepskich" Bondów. Fabuła absurdalna, dziewczyna Bonda oprócz tego, że przez cały film występuje w kostiumie kąpielowym, nie wykazuje innych atutów. Jeśli potraktować to jako komedię, da się przeżyć. Ale polecam tylko fanatykom 007.

JUMAN
z0rin
Efunia
nutinka
magdaone
Mikser
beznazwybez
AniaVerzhbytska
liongotie
angela2700