Młody Frankenstein (1974)

Young Frankenstein
Reżyseria: Mel Brooks

Frederick Frankenstein jest neurochirurgiem i wykłada ją na jednym z collegów. Przez cały czas wypiera się swoich koligacji rodzinnych ze swoim dziadkiem Victorem von Frankensteinem. Kiedy w jego ręce wpada pamiętnik dziadka, Frederick postanawia oczyścić jego imię i stworzyć idealnego człowiek, dobrze zbudowanego i inteligentnego. Udaje się więc do zamku Victora. Tam czekają już na niego pomocnik Igor, którego garb jest codzień po innej stronie, piekna asystentka Inga i stara opiekunka domu pani Blucher. Razem z nimi Frederick będzie chciał stworzyć człowieka idealnego.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Wręcz wybitna, czarna komedia. Już samo obsadzenie Wildera jako "reinkarnatora" budzi śmiech. Warto zwrócić uwagę na o dziwo estetyczne zdjęcia, bo w tym gatunku to rzadkość.

Świetna czarna komedia, dawno takiej nie widziałam. Gene Wilder przezabawny. :)

Tu i ówdzie uśmiałam się jak dziecko. To b. pasuje, bo poziom dowcipu jest właśnie trochę dziecinny, pomimo licznych dwu- lub jednoznacznych aluzji. Dzisiejsze pastisze są bardziej na ostro, więc miło było zobaczyć dla odmiany coś lekkiego. Oczywiście najlepiej w parze z "Frankensteinem" z Borisem Karloffem.

Efunia
patryck
bttfisthebest
GARN
AniaVerzhbytska
MureQ
suiCid3R
jakilcz
Pedzacyzolw
typix