Masz wiadomość (1998)

You've Got Mail
Reżyseria: Nora Ephron

Film przedstawia historię Kathleen Kelly, właścicielki księgarni z literaturą dziecięcą w Nowym Jorku. Jej mały, ale dochodowy interes, zostaje zagrożony powstającą po drugiej stronie ulicy olbrzymią księgarnią sieci FoxBooks. Odpowiedzialnym bezpośrednio za tą właśnie filię jest dyrektor rodzinnej firmy, Joe Fox. W wolnych chwilach Kathleen i Joe spędzają czas przy komputerze i oboje znajdują za jego pośrednictwem wspaniałego przyjaciela.(opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Sympatyczny komedioromans. Rzadko ten gatunek jest strawny, ale w tym przypadku dzięki Hanksowi, Ryan i nieco mniej stereotypowemu scenariuszowi, daje radę.

Film może i średni, ale niezwykle sympatyczny. Nietypowo rozwiązany konflikt między małym klimatycznym sklepikiem a księgarską "hurtownią". Pamiętam go niemal po kadrach, bo na nim w kółko testowałem zdolność Linuksa z dopiero dojrzewającym mplayerem do odtwarzania DivX-ów... Ech, wspomnienia... =}

Mówcie sobie co chccecie ale ja to oglądam zawsze z przyjemnością. Urocza Meg Ryan powala mnie z nóg swoją urodą. Świetne dialogi oraz w moim przypadku nie bez znaczenia jest wątek, w którym główna rolę odgrywa miłość do książek a bohaterowie tej romantycznej komedii kochają się w literaturze.

film wyprzedzający polską rzeczywistość o jakieś dobrych 5 lat, ale bardzo miła komedia romantyczna.

Skoro do bólu przewidywalny to może chociaż zabawny? Nie z Tomem H.

Pasjami nie cierpię romantycznych komedii i ta mnie też nie przekonała. Może i pomysł jest interesujący, może i nie jest nudno, ale ja naprawdę nie nadaję się na widza tego typu produkcji.

Film, który z pewnością podoba się wszystkim niepoprawnym romantykom ;)

pkudron
Efunia
duzulek
Konfucjusz70
alexis98
avrewska
KedzioraFilms
AdamCzajkowski
Theima
askar