Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja (2002)

Reżyseria: Jerzy Gruza
Scenariusz: ,

Zakopane, gdzieś we wszechświecie. To właśnie miejsce wybrała na lądowisko swoich przedstawicieli pewna cywilizacja kosmiczna z intymnym problemem. Czeka na nich Yrek, ale nie tylko on. Dowiedziawszy się o celu jego pobytu, właściciel pensjonatu powiadamia media. Pojawienie się dziennikarzy zakłóca sekretne działania polskich i czeskich gangsterów oraz śledzących ich agentów. Wkrótce cichy zakątek pęka w szwach. Czy w tej sytuacji dojdzie do międzyplanetarnego spotkania?

Obsada:

Pełna obsada

Yyyyyyyyyyy, ale po co powstał ten film?

Najgorszy popularny film jaki widziałem :)

bo miałem ja kiedyś w garażu kuca
lecz wygrał go w Toto-Lotto Gruza...

Tylko dla Irka.

Jeżeli jest specjalny krąg piekielny dla fanów kina, to właśnie oglądanie tego filmu jest tam karą.

No wiesz, to jest film, który po otrzymaniu ponad 500 głosów na IMDB wykręcił zawrotną i niewiarygodną średnią 1.2. Przez pewien czas był tam w pierwszej 10 najgorszych filmów świata (wypadł z niej tylko dlatego, że wymagają co najmniej 1500 głosów, ale warto odnotować, że miejsce 1 ma średnią 1.4). Tak więc... czego innego można się było spodziewać? :))

Ja się nie odważyłem...

Spodziewałem się filmu złego, ale, nawet z takim nastawieniem, przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.

Cudowne kino. Ed Wood pewnie się wścieka, że jego Plan 9 znalazł pogromcę.

Ale Ed Wood to był mimo wszystko entuzjasta, który z pasji i miłości do kina starał się zrobić coś z niczego. I dlatego jakiś szacunek mu się należy. A Jerzy Gruza, cóż... filmu nie widziałem, ale coś mi się wydaje, że odwalił totalną kichę w nadziei skoku na kasę, na fali popularności Big Brothera. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Racja, ale nawet celowo źle kręcony YYYrek ( co za tytuł filmu!) jest ekstremalnie złym filmem i to też należy docenić. Najlepiej chyba wyszła animacja latającego spodka ( w Planie 9 też są :).

A tak a propos to TVP Kultura puszcza mini cykl filmów pod nazwą "Kultura w B-klasie", zaczynając go już dziś późnym wieczorem właśnie "Planem 9 z kosmosu". A w kolejnych tygodniach Najeźdźcy z Marsa, Pociąg grozy, Lokis i 2 dokumenty. Jak dla mnie zapowiada się smakowicie :)

Ja jeszcze dochodzę do siebie po "Yyyrku", więc podziękuję ;)

EmilBaniak
beznazwybez
lamijka
agryppa
XRyuu
psubrat
tomeknera
xegi
JUMAN
pedrotg