Zombie pożeracze mięsa (1979)

Zombi 2
Reżyseria: Lucio Fulci

Jasnowłosa piękność i wścibski reporter wraz z drugą para wyruszają na poszukiwanie ojca dziewczyny, który zaginął podczas rejsu po morzach południowych. Na jednej z wysp odkrywają straszną prawdę. Szalony profesor Menard prowadzi badania nad praktykami Voodoo. W efekcie ożywia on ciała zmarłych tubylców i dawnych konkwistadorów, które atakują żywych ludzi...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Zombie, zombie, zombie... kolejne dobre dzieło Fulciego, mus dla wszystkich fanów chodzącej śmierci. Pozwolę sobie zwrócić uwagę w tym filmie na klimatyczną, oryginalną muzykę, która wydaje się jakby była z innej bajki ale w rzeczywistości świetnie oddaje klimat filmu. Świetnym motywem też jest podwodna walka zombiego z rekinem, można się w tym doszukiwać głębszych przesłań. Sam wygląd trupów też stoi na wysokim poziomie jak na włoskie standardy. Warto obejrzeć bo to naprawdę dobre włoskie kino.

To w tym filmie jest ta scena powolnego nabijania oka na drzazgę, czy coś pokręciłem? :)

Tak to w tym filmie była ta znamienna scena :D ale wydaje mi się, że owe nabijanie oka na kawałek polamanego drewna było już też w ''City of the Living dead'' Fulciego :)

Gdyby była ocena za klimatyczność, dałbym 10. Świetnie zrealizowany (makeup, zdjęcia, dżwięk, muzyka) włoski spaghetti-horror o zombie. W swojej kategorii arcydzieło. Piszę to ja, zdecydowany horrorowy sceptyk.

Nostalgiczne wspomnienie z Tofifest. i kwintesencja filmów o zombie - piękne kobiety biegają goło lub prawie goło, by następnie dać się zamordować i zjeść powłóczącym nogami trupom. Fulci nie szczędzi szczegółów w każdym możliwym zakresie. Nie warto szukać sensownej fabuły, nie dla niej nakręcono ten film. Warto zająć się klimatem i z przyjemnością obejrzeć scenę, w której zombiaki dostojnie wygrzebują się z gleby w dżungli.

Mam nadzieję, że dałaś przynajmenij 1 punkt więcej za dobre towarzystwo podczas oglądania tego hiciora? :>

Mowa! Gdyby była ocena cząstkowa za towarzystwo, musowo byłoby 10 :)

m4rlb0r0
NocnyKomboj
omnitruncatedkraken
scotthume79
xenophily
monk665
Vincent_Vega
stamina777
rbartlewski