your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Żywie Biełaruś! (2013)

Tytuł oryginalny: Zyvie Belarus

Głównym bohaterem filmu jest muzyk rockowy Miron, którego historię oparto na losach 24-letniego działacza opozycyjnego. Chłopak z początku stara się trzymać z dala od polityki, a opozycjonistów uważa za garstkę marzycieli. Jednak kolejny koncert zespołu staje się katalizatorem antyreżimowych manifestacji. W konsekwencji tych wydarzeń Miron zostaje przymusowo wcielony do wojska. Tam zderza się z nieludzkimi warunkami i indoktrynacją. W odruchu protestu, przy wsparciu swojej niepokornej dziewczyny Wiery, publikuje w Internecie "Zapiski z życia poborowego", wywołując prawdziwą burzę. Blog ukazuje armię jako miniaturę współczesnej Białorusi. Fragmenty bloga Miron łączy w satyryczne piosenki, które stają się przebojami na ulicach. Władze postanawiają uderzyć buntownika w najczulszy punkt... (Opis dystrybutora)

Obsada:

jakilcz jakilcz ocenił(a) Żywie Biełaruś!

6 gwiazdki

moremore moremore napisał(a) o Żywie Biełaruś!

Bardzo lubię Karolinę Gruszkę. Rzadko ją widać, a jak widać,to ostatnio głupio obsadzoną, gra więcej za granicą niż u nas. Tutaj też wielkiej roli nie ma, ale przyjemnie na nią popatrzeć.

8 gwiazdki

moremore moremore ocenił(a) Żywie Biełaruś!

8 gwiazdki

emerenc emerenc ocenił(a) Żywie Biełaruś!

6 gwiazdki

Mikser Mikser ocenił(a) Żywie Biełaruś!

7 gwiazdki

rós rós ocenił(a) Żywie Biełaruś!

8 gwiazdki

Hatter Hatter ocenił(a) Żywie Biełaruś!

7 gwiazdki

PanQ PanQ ocenił(a) Żywie Biełaruś!

8 gwiazdki

lukasboniecki lukasboniecki ocenił(a) Żywie Biełaruś!

6 gwiazdki

Alicja Górska Alicja Górska opublikował(a) recenzję filmu Żywie Biełaruś!

Zanim wzięłam się za tę recenzję, zrobiłam mały research. Byłam ciekawa, co sądzą o nim Polacy. Jakże się zdziwiłam, gdy sporą część napotkanych przeze mnie komentarzy stanowiły opinie nieprzychylne. Gdyby Przeczytaj artykuł